Doświadczenia, Facebook, labber.pl - ogólne

Najsłodsza aplikacja na Facebooku!

Zakończyła się ostatnia edycja Poczty Cukierkowej. Była to trwająca 7 miesięcy i ciesząca się dużym zainteresowaniem Fanów, inicjatywa marki Verbena, która na swoim profilu w serwisie społecznościowym Facebook uruchomiła dedykowaną aplikację, za pośrednictwem której można było wysłać swoim bliskim wybrany smak cukierków tej marki.

labber.pl

Poczta Cukierkowa ruszyła w lipcu 2012 r., i trwała prawie 9 miesięcy. Podczas akcji nadesłanych zostało prawie 6 000 zgłoszeń, w efekcie czego do Fanów wysłanych zostało 1 110 przesyłek. W wyniku zabawy do osób z grupy docelowej trafiły próbki produktu, co doprowadziło do pojawienia się wielu rekomendacji produktu na Like Page’u oraz na blogach.

labber.pl

Ideą, która przyświecała akcji, było nawiązanie do sukcesu i popularności poczty kwiatowej. Pomysł zrodził się z założenia, że cukierki Verbena to miły i smaczny upominek, który dzięki aplikacji ma szansę dotrzeć do znacznie większej liczby osób. Wraz z cukierkami wysyłane były zaproszenia do polubienia profilu, co przyczyniło się do tego, że w czasie trwania akcji, liczba zgromadzonych wokół marki Fanów wzrosła ponad dwukrotnie.

Za koncepcję oraz realizację akcji odpowiedzialna była agencja interaktywna Eura7.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL