Doświadczenia

Jak pisać teksty do serwisów internetowych, by inni chcieli je czytać, czyli parę słów o usability

Co to jest usability i z czym je jeść?

W projektowaniu profesjonalnych stron internetowych duży nacisk kładzie się na tak zwane usability, czyli ich użyteczność . Można powiedzieć, że usability to nic innego  jak cecha serwisu, która pozwala efektywnie realizować założone cele – zarówno użytkownika, jak i firmy będącej właścicielem serwisu. Jeszcze innymi słowy, jest to projektowanie stron, które będą intuicyjne i łatwe w obsłudze dla ich użytkowników.

Dlaczego usability ma takie znaczenie? 

Projektując użyteczne serwisy internetowe dbamy o to, aby użytkownicy je odwiedzający mogli jak najszybciej i jak najefektywniej odnaleźć treści, których poszukują. Dobrze zaprojektowany pod względem usability serwis sprawia, że użytkownik  potrafi  szybko dotrzeć do interesujących go informacji, a jego czas przebywania na danej stronie znacznie się wydłuża. Ponadto, w szerszym ujęciu, przekłada się to na pozytywny obraz marki czy firmy, którą serwis promuje.

labber.pl

 

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x