Case Studies, Facebook, Reklama, Z przymrużeniem oka, Z życia firmy eura7

Gmina Kraszewniki – czy wójt Roman Kuźniak trafił za kratki?

Zanim przeczytasz artykuł, zobacz jak narozrabiał nasz klient – pan Roman Kuźniak z gminy Kraszewniki. Oglądnij filmik i zobacz jak zakończyła się cała akcja. Koniecznie doczytaj do końca!

Cała akcja rozpoczęła się w 2012 roku od ataku hakerów na stronę gminy. Los chciał, że akurat informatyk gminny był na L4 i rozwiązaniem problemu zajął się sam wójt. Na gminnym blogu, dostępnym pod adresem blog.kraszewniki.pl wezwał on hakerów do przywrócenia strony:

labber.pl

Bardzo lubię wójta Kuźniaka, w związku z tym postanowiłem pochwalić się jego wpisem. Zwłaszcza, że trwała burza na temat ACTA i głos każdego polityka był brany pod uwagę. Tak się to zatem zaczęło:

labber.pl

Kilka osób udostępniło moją informację. Ich znajomi przekazali ją dalej i w ciągu kilku godzin rozniosła się po całym internecie. W tym samym dniu trafiła na stronę główną demotywatorów:

labber.pl

Niedługo o Kraszewnikach napisał nawet Fakt.pl na pierwszej stronie:

Szantaż zadziałał! Polityk zmienił zdanie o ACTA. Teraz inni?

labber.pl

labber.pl

Informacja trafiła także na:

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

Wypowiedź Kuźniaka została podchwycona przez blogerów, pojawiła się w różnych mediach, a nawet na profilu, znanej wszystkim, grupy Anonymous. Niektórzy czytelnicy podchodzili do jej treści ostrożnie i z dystansem, inni z huraoptymizmem. Niewiele osób odgadło, że…. gmina Kraszewniki nie istnieje!

Blog gminy Kraszewniki został założony przeze mnie kilka lat temu jako eksperyment. Był skierowany do osób pracujących w administracji publicznej. Miał dostarczać informacji o nowych mediach pisanych ręką wójta małej miejscowości. Jednak w związku z tym, że przestały mnie interesować gminy (za mały klient jak na agencję Eura7), blog umarł. Jednak kontent, który udało mi się zgromadzić na temat gminy (konto informatyka na Golden Line, konto wójta na Golden Line, wzmianki o Kraszewnikach w prasie przy okazji gminnych rozgrywek piłkarkich – jako Eura7 grając w takich rozgrywkach nadaliśmy sobie nazwę „Gmina Kraszewniki”) sprawił, że udało się wkręcić wielu dziennikarzy. 

BTW. Wójt Roman Kuźniak nie istnieje, więc nie pójdzie siedzieć :)

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Jestem optymistą!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x