Analizy potwierdzają szybki wzrost reklamy internetowej

piątek, 4 Lipiec 2008, 07:09   |   Opublikowane przez Grzegorz Skuza (Creative Director) w kategorii „Doświadczenia

Według kilku ostatnio przeprowadzonych badań tempo rozwoju inwestycji w reklamę internetową nabierze w najbliższych latach jeszcze większej dynamiki. Według prognoz IDC może wynieść nawet 15 – 20% rocznie. Czy Internet ma szansę zawładnąć reklamą?

Według raportu IDC „Digital Marketplace Model and Forecast” tempo wzrostu inwestycji w reklamę internetową w ciągu następnych 3 lat wyniesie około 15 – 20% rocznie. Jak prognozuje IDC, udział Internetu w światowym rynku reklamowym wzrośnie z obecnych 10% do 13.6% w 2011 roku.

Credit Suisse w podobnej analizie zwraca uwagę na możliwość nieznacznego spowolnienie tempa wzrostu inwestycji w reklamę internetową w krajach najbardziej rozwiniętych pod tym względem – Stanach Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, itp. Z drugiej strony jednak, reklama online błyskawicznie rozwija się w krajach aspirujących do czołówki informatycznej świata, w tym również w Polsce.

Reklama internetowa znajduje coraz większe uznanie w oczach marketerów. Według raportu E – consultancy „Online Lead Generation (B2C) Report 2008” 9 na 10 z nich uważa Internet za skuteczne narzędzie realizacji celów marketingowych.

Internet wyznacza nowe kierunki w rozwoju reklamy. Żadne inne medium nie stwarza tylu możliwości precyzyjnego dotarcia do klienta co sieć. – stwierdza Łukasz Wołek, managing director agencji interaktywnej EURA7.

Prognozy prezentowane w analizach IDC i Credit Suisse oraz opinie marketerów ujęte w raporcie E – consultancy wskazują, że ekspansja reklamy internetowej z roku na rok nabiera coraz większego tempa. Efekty tego widać również w zmianach postaw klientów. Interaktywny charakter internetowej promocji, możliwość wyrażania opinii na temat marek i produktów to elementy prowadzące do zmiany biernych konsumentów w aktywnych prosumentów.

Oceń artykuł:

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym, lub szukasz agencji od komunikacji marketingowej, skontaktuj się z nami:

inst_150 Łukasz Wołek - CEO / Managing Director
mobile: +48 600 004 680
e-mail:


trackback

Komentarze 3 do “Analizy potwierdzają szybki wzrost reklamy internetowej”

  1. Komentarz dodany przez: Łukasz Wołek

    Pasowało by jakieś wykresy wrzucić. Lepiej się czyta :)

  2. Komentarz dodany przez: Michal

    najlepiej takie we flexie!

  3. Komentarz dodany przez: Grzesiek Skuza

    Pomyślimy jeszcze nad avatarami w After Effect;-)

Dodaj komentarz

Pola wymagane

bezpłatne porady i nowości
e-marketingowe na twojej skrzynce
e-mail już za 5 minut
loader
Dziękujemy za dodanie e-mailaSprawdź swoją skrzynkę i aktywuj swój adres.
bezpłatne porady i nowości
e-marketingowe na twojej skrzynce
e-mail już za 5 minut
loader
Dziękujemy za dodanie e-mailaSprawdź swoją skrzynkę i aktywuj swój adres.