Artykuły, Najnowsze

Canva to nie wszystko, czyli dlaczego warto studiować grafikę reklamową

W obszarze szeroko pojętego marketingu już od dekady mamy do czynienia ze wzrostem zapotrzebowania na pracowników posiadających umiejętności w zakresie projektowania graficznego. Od social media menagera po graphic desigenra – dziś każda firma potrzebuje specjalisty, który poradzi sobie z obróbką cyfrowego kontentu przynajmniej na podstawowym poziomie. Czy w obliczu  wymagań pracodawców jedyna droga do zwiększenia kompetencji to poświęcenie kilku lat na kolejne studia lub naukę we własnym zakresie? Nic bardziej mylnego!

Nieocenionym ratunkiem dla osób szukających rozwoju lub możliwości przekwalifikowania się są studia podyplomowe z grafiki reklamowej, oferowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii Informatyki w Krakowie. Powstała ponad 20 lat temu uczelnia od początku istnienia stawia na praktyczną edukację prowadzoną w dużej mierze w oparciu o pracę projektową, dlatego program nowego kierunku został stworzony we współpracy z doświadczonymi designerami i wieloletnimi pracownikami branży reklamowej.

Dwa semestry intensywnej nauki pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania produktów graficznych z przeznaczeniem do druku i publikacji w mediach cyfrowych. W zakres przedmiotów wchodzi nauka obsługi zaawansowanych programów (Adobe Photoshop, Illustrator i Indesign), które dają więcej możliwości niż np. popularny Gimp lub Canva. Nauka projektowania obejmuje też zasady DPT, sposoby przetwarzania grafiki na potrzeby publikacji elektronicznych, kreację w Internecie, a także podstawy grafiki 3D, typografii, identyfikacji wizualnej i kompozycji.

WSEI zadbało także, aby absolwenci równolegle mieli możliwość rozwinięcia umiejętności miękkich oraz poznania zagadnień teoretycznych, pomocnych przy pracy koncepcyjnej. W  związku z tym, wśród zajęć nie brakuje warsztatów twórczego rozwiązywania problemów, czyli Design Thinking, prawnych aspektów własności intelektualnej i psychofizjologii widzenia w projektowaniu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły studiów podyplomowych na kierunku Grafika Reklamowa, zajrzyj na stronę: https://podyplomowe.wsei.edu.pl/grafika-reklamowa/.

Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do października!

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x