Case Studies, Doświadczenia, Facebook, Omówienia projektów

CASE STUDY: jak zwiększyć liczbę subskrybentów newslettera? Konkurs walentynkowy dla Bonarka City Center

6 lutego wystartowaliśmy z walentynkowym konkursem stworzonym przez zespół kreatywny Abanana Advertising i wdrożonym przez programistów agencji interaktywnej Eura7. Cel był prosty – zwiększyć liczbę subskrybentów newslettera. Poznajcie efekty dziewięciodniowej akcji!

10953964_913139972041333_3152119552130146891_n

Nadchodzące wielkimi krokami Walentynki zachęciły nas do stworzenia konkursu, który pozwoliłby na osiągnięcie postawionego wcześniej celu – zwiększenia liczby subskrybentów newslettera. Dzięki nowemu systemowi bonów podarunkowych, który od niedawna działa na terenie Bonarka City Center mogliśmy rozdać nagrody w postaci atrakcyjnych bonów podarunkowych dla 25 laureatów konkursu. Karty opiewające na kwoty 1000, 500, 200 oraz 100 zł uprawniały laureatów do wykorzystania dostępnych środków w dowolnym sklepie na terenie Centrum.

 BONARKA_kartaGIFT_800x600px

Mechanizm konkursowy był bardzo prosty i szybko angażował użytkowników. W pierwszym kroku każdy subskrybent otrzymywał swój indywidualny link konkursowy. Następnie wystarczyło udostępnić go dowolnej grupie znajomych i namówić ich do zapisania się do newslettera Bonarki. Im większa liczba zaproszonych znajomych, którzy stali się subskrybentami naszego mailingu, tym wyżej dana osoba pięła się w rankingu.

 10953964_913139972041333_3152119552130146891_n

Po zakończeniu akcji największym wyzwaniem okazała się być analiza zgłoszeń. Internauci wykazali się ogromną inwencją twórczą w próbach ominięcia systemu, jednak programiści Eura7 wyodrębnili uczciwe i zgodne z regulaminem zgłoszenia. W ciągu 9 dni trwania konkursu do bazy newslettera dołączyło 1958 realnych subskrybentów – to bardzo dobry wynik!

Screenshot_2

Akcja przeprowadzona dla Bonarka City Center to sygnał, że newsletter jest wciąż niewykorzystanym medium. W zanadrzu mamy jeszcze kilka ciekawych pomysłów ;) Tym razem postawiliśmy na zebranie audytorium, w kolejnym kroku planujemy je mocno zaangażować!

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x