Reklama, Z przymrużeniem oka

Czy Internet dopada biurokracja?

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak sama nazwa wskazuje, jak na razie o nowoczesność nie musi się martwić. Dlatego więc bez większych przeszkód, może wydawać przepisy nakazujące zarejestrowanie serwisu internetowego jako publikacji prasowej. W końcu trzeba się wreszcie rozprawić z tym całym Internetem!

labber.pl

Zdarza się, że artykuły w serwisach internetowych i wpisy na blogach są często o wiele ciekawsze niż treści z gazet. Wydaje się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zauważyło ten fakt. Postanowiło więc zbiurokratyzować treści internetowe, nadając im numery, znaczki i wpisując do ewidencji. Pytanie jednak, czy to ma sens?

Treści w Internecie pochodzą z najróżniejszych źródeł, więc ich sztuczny podział na rejestrowane i nierejestrowane, pisane i czytane, pionowe i poziome w żadnym wypadku nie jest tak naprawdę potrzebny. Jeśli ktoś się chce rejestrować to chyba może? W demokracji nie powinno się nadużywać słowa „musi”.;-) Pomysł jednak jak na razie doskonale się sprawdza. Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że budżet dzięki ministerialnemu pomysłowi wzbogacił się już o 3 tys. zł. Nieźle jak na pierwszy raz. ;-)

Podsumowując, jeśli więc prowadzisz serwis internetowy opisujący różne smaki gum do żucia, jeśli piszesz dziennik w imieniu swojego zwierzaka lub publikujesz cokolwiek innego, być może już niedługo staniesz się zarejestrowanym tytułem prasowym! Przestaniesz konkurować i dyskutować z innymi internetowymi zapaleńcami, a zaczniesz dzielnie walczyć z konkurencją. Jeśli zaś zechcesz zamknąć swój portal internetowy prowadzony w postaci np. bloga to… po prostu ogłosisz upadłość. ;-)

Minister Bogdan Zdrojewski uspokaja, że blogerów wymóg rejestracji nie będzie dotyczył. Ciekawe jednak na jakich zasadach blogerzy będą odróżniani od dziennikarzy. Jakie są Wasze typy?

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Mówię, co to ma być. Siadamy i robimy. To daje efekty. Wszyscy są happy. Drugiej takiej nie znajdziesz. Kreacja w Eura7.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x