Artykuły, Ciekawostki branżowe, Doświadczenia, Popularne

Czy nasze kampanie reklamowe mogą wpływać na decyzje zakupowe? Rola neuromarketingu

W dobie coraz większej konkurencji na rynku sprzedawcy zastanawiają się, jak skutecznie wpływać na decyzje zakupowe konsumentów. Jednym z naukowych podejść do tego zagadnienia jest wykorzystanie wiedzy z zakresu neuromarketingu – nauki badającej wpływ komunikacji marketingowej na funkcjonowanie naszego mózgu. Czy jednak rzeczywiście nasze kampanie reklamowe mają realny wpływ na to, co ostatecznie znajdzie się w koszyku klienta?

Neuromarketing to stosunkowo młoda dziedzina, która zyskuje na popularności w ostatnich latach. Wykorzystując badania naukowe oraz technologie służące badaniu aktywności mózgu, jak na przykład rezonans magnetyczny czy elektroencefalografia, specjaliści próbują zidentyfikować, jakie bodźce wpływają na decyzje zakupowe ludzi. Tego typu informacje są niezwykle cenne dla marketerów, którzy chcą skuteczniej promować swoje produkty i usługi.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x