Doświadczenia

Czym zastąpić FTP? Poznaj 3 najpopularniejsze narzędzia do udostępniania plików

Przesyłanie plików przez FTP stało się niemodne, gdy popularność zyskały serwisy oferujące udostępnianie plików przy pomocy przeglądarki internetowej. Prezentujemy trzy najpopularniejsze narzędzia, które chętnie wykorzystywane są przez agencje Eura7 i Abanana Advertising.

header

1. Dropbox [Link do Dropbox]

Jednym z najbardziej popularnych serwisów umożliwiających masowe przechowywanie danych w chmurze jest Dropbox. Użytkownicy cenią go przede wszystkim ze względu na prostotę obsługi. Do wysyłania, przeglądania i pobierania danych wystarczy zwykła przeglądarka, możemy również zdecydować się na instalację dedykowanej aplikacji na komputerze i/lub urządzeniach mobilnych. Pliki po dodaniu do folderu są udostępniane na każdym połączonym z aplikacją urządzeniu – Dropbox jest obsługiwany na komputerach z systemami Windows, Linuks czy OS X oraz urządzeniach pracujących na Androidzie, iOS, a także na BlackBerry oraz Kindle Fire. Co najważniejsze, usługa jest darmowa – w pakiecie startowym otrzymujemy 2 GB przestrzeni dyskowej, którą możemy rozszerzyć aż do 18 GB nie płacąc ani złotówki. Za rejestrację każdego użytkownika „z polecenia” otrzymujemy dodatkowe 500 MB. Dropbox oferuje również większe limity w płatnych pakietach.

Dropbox screen PC

2. WeTransfer [Link do WeTransfer]

WeTransfer to narzędzie, którego używam najczęściej przy przesyłaniu dużych plików do jednej, konkretnej osoby w bardzo krótkim czasie. W standardowej wersji można przesłać plik o maksymalnym rozmiarze 2 GB. Użytkowanie jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę, wybrać plik, wpisać adres e-mail odbiorcy i opcjonalnie załączyć wiadomość prywatną. Nie trzeba się nawet rejestrować, co w połączeniu z wysokimi prędkościami transferu danych czynią WeTransfer narzędziem absolutnie niezastąpionym w codziennej pracy.

wetransfer

wetransfer

3. Google Drive [Link do Google Drive]

Na rynku usług cloud sharing nie mogło zabraknąć oczywiście znanego giganta z Mountain View. Google Drive został zaprojektowany specjalnie do przechowywania dokumentów tworzonych w aplikacjach Google. Na starcie otrzymujemy 15 GB przestrzeni dyskowej, jednak w tym zawierają się wszystkie usługi – czyli skrzynka pocztowa Gmail, zdjęcia udostępniane w Google+ czy Picasie. W praktyce bardzo łatwo o wyczerpanie takowego limitu, dlatego tutaj również możemy posiłkować się płatnymi pakietami w przystępnych cenach.

googledrive

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Jestem optymistą!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL