Artykuł sponsorowany, Najnowsze

Czym cechuje się dobre video marketingowe?

Video marketing to jedno z narzędzi, które możesz wykorzystać do promocji marki. Ta forma umożliwia przekazanie odbiorcom skondensowanej treści w atrakcyjnej oprawie. Jednak, aby działania z zakresu video marketingu były skuteczne, należy zadbać o jakość publikowanego materiału. Jakie cechy powinno posiadać dobre video marketingowe?

Konkretny cel

Zanim przystąpisz do realizacji video, zastanów się, jakie cele ma spełniać? Ta forma marketingu najczęściej wykorzystywana jest do:

  • prezentacji produktu lub usługi,
  • budowania świadomości marki,
  • celów edukacyjnych,
  • zaangażowania odbiorców.

Precyzyjne określenie celu jest niezbędne, aby materiał video był efektywny. Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć, szanse na tzw. przepalenie budżetu drastycznie maleją. To samo tyczy się grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć ze swoim przekazem. Forma i treść filmu powinna być dostosowana do Twoich potencjalnych odbiorców. Staraj się mówić ich językiem i oscylować wokół zagadnień, które są im bliskie. 

Przemyślany scenariusz

Kolejną ważną kwestią w kontekście video marketingu jest stworzenie przemyślanego scenariusza. Zastanów się, co chcesz uwiecznić i pod tym kątem rozplanuj poszczególne sceny. Nie zapomnij także o przygotowaniu wypowiedzi, które pojawią się w filmie. Improwizacja w przypadku video marketingu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Podczas pracy nad scenariuszem zastanów się, czy nie potrzebujesz statystów, lektora czy rekwizytów, których użyjesz w materiale. Zanim przystąpisz do realizacji projektu, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne atrybuty. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie opracować scenariusz, możesz poprosić o pomoc agencję video marketingową: https://kohai.pl/oferta/video-content-marketing/.

Odpowiednia dynamika

Natłok bodźców, za krótka doba i za dużo obowiązków. To problemy, z którymi boryka się większość ludzi. Mając to na uwadzę, Twoje video powinno być dynamiczne, zwięzłe i przyciągające uwagę. Dobry montaż, odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa, charakterystyczna kolorystyka – to elementy, które w dużej mierze odpowiadają za sukces video marketingowego. Zadbaj o to, aby Twój film nie był statyczny i nużący. Pamiętaj, że pierwsze sekundy filmu są kluczowe w kontekście wzbudzenia zainteresowania odbiorców. 

Skondensowana treść

Tworząc video reklamowe, postaraj się zawrzeć jak najwięcej kluczowych informacji w jak najkrótszym czasie. Oczywiście nie należy popadać w skrajność. W ciągu minuty nie przedstawisz wszystkich aspektów związanych z Twoją marką. Właśnie dlatego w kontekście video marketingu tak ważne jest określenie konkretnego celu. Wystrzegaj się jednostajnych i długich scen, ogólników i rozbudowanych zdań, z których niewiele wynika. Postaw na konkretne, proste hasła i zapadające w pamięć obrazy. 

Dobra lokalizacja, oświetlenie i akustyka

Lokalizacja, w której rozgrywać się będzie akcja Twojego video, powinna być dostosowana do treści filmu. Wybieraj miejsca, które będą korespondowały z Twoim produktem lub usługą. Przykładowo, jeśli chcesz wypromować naturalne soki owocowe, idealnym miejscem na realizację video będzie skąpany w słońcu sad czy ogród. Niemniej ważne jest to, aby lokalizacja była odpowiednio przygotowana do nagrania. Upewnij się, że w zasięgu kamery nie widnieją zbędne przedmioty czy nieestetyczne elementy otoczenia. 

Znalazłeś odpowiednie miejsce do realizacji filmu marketingowego? Równie ważne jest jego dobre oświetlenie. Ten aspekt ma kluczowe znaczenie w kontekście jakości materiału. W przypadku nagrań plenerowych naturalne światło może, ale nie musi, okazać się wystarczające. Jeśli nagrywasz w pomieszczeniu odpowiednio ustawione lampy to absolutna podstawa. Oczywiście w takim przypadku możesz zgłosić się o pomoc do fachowców z agencji video marketingowej. 

Kolejnym aspektem technicznym, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę, jest dźwięk. Dobra akustyka pomieszczenia lub wysokiej jakości sprzęt do nagrywania sprawią, że Twoje video będzie profesjonalne, a co za tym idzie, bardziej skuteczne. Pamiętaj, aby unikać miejsc, w których roznosi się echo albo hałas generowany przez czynniki zewnętrzne (np. przejeżdżające samochody). 

Jeśli chcesz stworzyć skuteczne video marketingowe, ale nie posiadasz odpowiednich narzędzi lub umiejętności, odezwij się do agencji marketingowej Kohai! Wspólnie stworzymy materiał, który przełoży się na Twój sukces sprzedażowy.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x