Doświadczenia

Dla klienta czy dla siebie…

Czym jest „dobra” reklama? Uczestniczyłem ostatnio w imprezie branżowej, która wywołała u mnie pewne przemyślenia. Dziś po przeczytaniu postu na jednym z blogów tematycznych odnośnie nowej strony pewnej agencji interaktywnej, moje odczucia urosły w siłę więc postanowiłem to opisać.

Dokładnie to temat związany ze stroną www.modernista.com i komentarze na wspomnianym blogu wywołały u mnie takie odczucia. Jest to blog branżowy więc oczywiście komentują na nim praktycznie tylko i wyłącznie ludzie z branży. Komentarze – jak łatwo się domyśleć – pozytywne i pełne zachwytu. Sam jako osoba z branży uważam pomysł za niesamowicie oryginalny.

Ale tu właśnie pojawia się moje pytanie. Czy pomysł tak „abstrakcyjny” ma szansę wywołać tak pozytywne odczucia na przeciętnym kliencie tej firmy? Z doświadczenia (nie tylko w branży reklamowej) wiem że zwykli ludzie odbierają „sztukę” na całkiem innym poziomie percepcji niż „artyści”. To co wg nas – specjalistów – wydaje się być arcydziełem może być odebrane bez żadnych emocji przez naszych klientów. Trzeba pamiętać, że odbiorcami naszych „produktów” są właśnie ci zwykli ludzie.

Podsumowując, jako twórca reklamy uważam pomysł za bardzo ciekawy – oryginalny, i przyciągający. Jako potencjalny klient – mógłbym tą stronę potraktować wręcz jako żart.

BTW to samo tyczy się naszych klientów, którzy czasem nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę nie tworzymy projektów dla nich ale dla ich potencjalnych klientów.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x