Case Studies, Ciekawostki branżowe, Inspirujące Kampanie, Reklama, Spoty reklamowe

Dobrze jest usiąść przy…?

Heineken to marka piwa znana w wielu krajach na całym świecie. Oprócz dobrego smaku złocistego trunku oferuje także swoim klientom reklamy na wysokim poziomie. Dzisiaj przedstawimy najnowszą, mającą zaledwie miesiąc kampanię Worlds Apart #OpenYourWorld. Co tym razem zaserwowali nam marketingowcy Heinekena?

Reklama zaprezentowana przez Heinekena trwa ponad cztery minuty. Jest swego rodzaju eksperymentem, jakiemu została poddana grupa osób. Na początku dowiadujemy się, że różnią je poglądy polityczne i społeczne. W galerii postaci mamy przeciwnika feminizmu, oczywiście mężczyznę, kobietę – zdeklarowaną feministkę, sceptyka, który podważa teorie dotyczące zmiany klimatu oraz orędownika zastopowania tychże. Jak widać, marketingowcy zderzyli ze sobą dwa różne światy.

Nieświadomych eksperymentu oponentów dobrano w pary oraz kazano im wykonać kilka zadań. Było więc wspólne układanie przeróżnych elementów, składanie wysokich krzeseł oraz opowiadanie o sobie; w trakcie tych zajęć adwersarze mogli się lepiej poznać. Przedostatnim zadaniem było uzupełnienie specjalnych części, dzięki którym powstał bar, przy którym wszyscy mogli zasiąść. Na końcu, kiedy zadowoleni z efektów swojej pracy wyciągają piwo Heineken ze specjalnej skrytki, wyświetla się film, na którym widzą siebie podczas prezentowania swoich poglądów. Łatwo dostrzec, że na ich twarzach przeważa zmieszanie, kiedy dowiadują się, z kim współpracowali przez ostatnie kilkadziesiąt minut. Przed uczestnikami doświadczenia postawiono wybór – mogą wyjść albo napić się razem piwa i podyskutować na temat różnic, jakie ich dzielą.

Podsumowując, Heineken udowodnił, że pomimo różnic światopoglądowych, różnego postrzegania świata i jego problemów można konstruktywnie dyskutować o czymś, co dotychczas budziło głównie złe emocje i kontrowersje, a przy okazji napić się piwa. Brak początkowego, negatywnego nastawienia do osoby, z którą się współpracowało, spowodował, że łatwiej było wspólnie zasiąść do baru. I można to zrobić w kulturalny sposób, bez krzyku czy też obrażania. Zatem: już nie tylko muzyka łagodzi obyczaje…, a psycholodzy i socjolodzy winni z tej kampanii wnioskować nie tylko o piwie.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x