Ciekawostki branżowe, Najnowsze, Nowinki techniczne

Google przygotowało kilka jesiennych aktualizacji i udogodnień zarazem. Co nowego w Chrome?

Tym razem zmiany zaproponowane przez koncern są drobne i głównie kosmetyczne, jednak uprzyjemniające korzystanie z przeglądarki (wszystkie aktualizacje pojawią się bowiem w obrębie Google Chrome). Dotyczą m.in. wyszukiwań wpisywanych w pasku URL czy porządkowania wielu otwartych kart.

Największa zmiana, która zostanie wprowadzona, tyczy się kart w przeglądarce zarówno na smartfonach, jak i na komputerze. Nareszcie doczekamy się swego rodzaju możliwości uporządkowania wielu otwartych kart. Po pierwsze – na komputerach, po najechaniu kursorem na daną kartę, wyświetli się unowocześniona wersja podglądu opisu, tzw. tooltip. Widoczna będzie domena witryny oraz opis konkretnej podstrony. Wkrótce mają pojawić się też miniaturki stron.

nowe tooltipy w chrome

Zaprojektowano również nowy layout przeglądarki mobilne, który opiera się na siatce. Dzięki kafelkom łatwiej będzie segregować otwarte karty i widżety, ponieważ cały widok jest bardziej czytelny. Nowy układ będzie też umożliwiał grupowanie kart w “foldery” i przeglądanie ich w zestawieniach, a to poprzez nowy przycisk u dołu ekranu. 

nowy layout kart w chrome

Usługa Google built in przyczyni się do prostszego i szybszego wyszukiwania – jeśli to tylko możliwe, potrzebne nam informacje wyświetlą się już w propozycjach wśród innych zagadnień czy linków. Dotyczy to danych liczbowych czy np. definicji. Nie trzeba będzie więc czekać, aż strona z wynikami wyszukiwania się załaduje, a następnie wchodzić na interesującą nas witrynę, aby uzyskać informacje.

wyniki wyszukiwania w pasku url

Kolejną aktualizacją, która powinna być niezwykle przydatna, będzie możliwość… przesyłania kart z urządzenia na urządzenie, jeżeli tylko na obu synchronizacja jest włączona. Nie trzeba będzie już prowizorycznie przesyłać linków np. do samego siebie na Messengerze czy wysyłać mailem, zbędne będzie również zaśmiecanie sobie zakładek – na docelowym urządzeniu wyświetli się powiadomienie czy po prostu otworzy nowa karta z linkiem do strony, której potrzebowaliśmy.

przesyłanie kart między urządzeniami

Oprócz tego osadzono ikonkę do zarządzania opcjami tłumaczenia stron po prawej stronie paska URL, a także wprowadzono możliwość personalizacji wyglądu kart – konkretnie dostępne są nowe kolory, patterny i motywy do ustawienia w tle. Google mówi, aby wyczekiwać tych i jeszcze innych zmian późniejszą jesienią tego roku.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x