Ciekawostki branżowe, Nowinki techniczne

Hyperlapse – nowe narzędzie do tworzenia przyspieszonych filmów na Instagramie

Niespełna 2 tygodnie temu Instagram wypuścił nową aplikację, umożliwiającą kręcenie krótkich filmów wideo w stylu time-lapse. Entuzjastycznie przyjęta przez użytkowników, Hyperlapse została już wykorzystana w kilku zagranicznych kampaniach marketingowych. Na czym więc polega jej wyjątkowość i w jaki sposób może pomóc w komunikacji marki?

Hyperlpase logo

To, co wyróżnia Hyperlapse to prostota obsługi w połączeniu z ciekawą funkcjonalnością. Nagrywamy filmik, a następnie wybieramy w jakim przyspieszeniu nasz materiał ma zostać zmontowany. Do wyboru mamy 7 różnych wariantów: od trybu rzeczywistej prędkości aż po 12-krotny speed-up. Dodatkowo obraz jest stabilizowany i wygładzony, co pozwala na tworzenie naprawdę profesjonalnych klipów.

Nie trzeba było długo czekać na case’y z zastosowaniem nowej aplikacji. Bardzo aktywna na Instagramie marka Mercedes wykorzystała Hyperlapse przy prezentacji modelu CLA250. Zaledwie 3 sekundy – tyle zajęło zaprezentowanie samochodu w całej okazałości (no może poza wglądem pod maskę :)) Warto zaznaczyć, że krótka animacja zebrała znacznie więcej polubień i wygenerowała nieporównywalnie większą aktywność w komentarzach od analogicznych treści graficznych.

Natomiast firma Krispy Kreme, znany producent croissantów, poszła jeszcze o krok dalej i połączyła potencjał aplikacji z siłą real-time marketingu. Z okazji rozpoczęcia nauki i święta nauczycieli wypuściła kilka animacji, których główny przekaz brzmiał: „nauczyciele są wszędzie” (oczywiście w słodkim towarzystwie rogalików). Efekt? Akcję zauważyły lokalne branżowe media.

Wydaje się, że twórcy Instagrama trafili z Hyperlapse w dziesiątkę. Parafrazując słynny reklamowy slogan, nową aplikację można by śmiało określić słowami „mała rzecz, a cieszy”.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x