Case Studies, Doświadczenia, Facebook, labber.pl - ogólne, Omówienia projektów

Case study: IKEA Poznań daje kosza odpadom!

Abanana Advertising – jednostka kreatywna agencji interaktywnej Eura7 – przygotowała czerwcową kampanię dla IKEA Poznań pod hasłem „IKEA Poznań daje kosza odpadom!”.

CEL: Edukacja oraz zachęcenie mieszkańców miasta do segregacji odpadów. Działania poznańskiego sklepu są próbą wyjścia naprzeciw zmianom, które wejdą w życie 1 lipca, gdy zmieni się system odbierania i wywozu odpadów oraz wprowadzone zostaną wyższe opłaty za ich niesegregowanie.

Rozwiązanie
: W czerwcu w Poznaniu pojawiły się billboardy z hasłem „IKEA Poznań daje kosza odpadom”, będące częścią, trwającej od 3 do 10 czerwca, teasingowej fazy kampanii.

labber.pl

Teasing zakończył się konferencją prasową w centrum Starego Rynku, na której odsłonięto kontener, w którym mieści się kuchnia IKEA, do której każdy może wejść i zobaczyć oraz przetestować proponowane przez IKEA funkcjonalne rozwiązania do sortowania odpadów. Poznaniacy dowiedzą się, m.in. jak funkcjonalnie urządzić segregację odpadów w domu, jakie odpady należy segregować i co zrobić z tymi, które są niebezpieczne dla środowiska oraz mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

labber.pl

labber.pl

labber.pl

Na profilu sklepu IKEA na Facebooku (www.facebook.com/IKEA.Poznan) mieszkańcy Poznania mogą wziąć udział w konkursie, będącym częścią kampanii. Zadaniem uczestników jest przesłanie zdjęcia przedstawiającego ich sposoby segregacji odpadów. Na zwycięzców czekają kosze pomagające w ich jeszcze lepszym sortowaniu.

Zakres prac agencji:
– przygotowanie linii kreacyjnej kampanii,
– działania na Facebooku,
– przygotowanie reklam prasowych.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x
Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL