Doświadczenia, Facebook, Z przymrużeniem oka, Z życia firmy eura7

Ile kosztuje Like Page Eura7?

Vitrue jest amerykańską firmą, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań i narzędzi do wykorzystania w social media marketingu. Ostatnio pracownicy Virtue udostępnili bardzo ciekawą opcję do sprawdzenia wartości konkretnych Like Page’y. No i sprawdziliśmy. :)

labber.pl

Jak się okazało, Like Page Eura7 wart jest ponad $3,500, a zaangażowania jego sympatyków określone zostało jako „wysokie” (dziękujemy! :) ). Kalkulacje Social Page Evaluatora opierają się na liczbie osób, które dany profil lubią, wskaźniku interakcji na ‚wall’u’ oraz dziennej liczbie postów. Istotną zmienną wpływającą na szacowaną wartość Like Page’u jest również ‚koszt’ 1 lubicza/lajkersa, jak często nazywa się teraz dawniejszego fana.

Dodatkowo dzięki temu narzędziu możemy nasz Like Page porównywać z innymi, a opcja „Fan-tasize”umożliwia symulację zmian wartości profilu w zależności m.in. od częstszego umieszczania postów, czy większej liczby zgromadzonych  sympatyków firmy.

Rozwiązanie jest ciekawe, pomocne przy szacowaniu wartości i lepszym zrozumieniu mechanizmów działania prowadzonego Like Page’u. Okazuje się na przykład, że więcej postów prowadzi do mniejszego zaangażowania sympatyków. Nie do końca wiemy (i wierzymy), czy można się na narzędziu opierać w zupełności.

Zdecydowanie możemy jednak polegać na Waszych opiniach. :) Jeżeli macie wskazówki/uwagi, co do prowadzenia naszego Like Page’u, to zapraszamy do komentowania! :)

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL