Artykuł sponsorowany, Ciekawostki branżowe, Najnowsze

Jak przygotować przejrzyste CV? Z pomocą może przyjść Canva

Żeby zwiększyć szansę na bycie zauważonym podczas rekrutacji, Twoje dokumenty aplikacyjne powinny przyciągać uwagę rekrutera już od pierwszego spojrzenia. Estetyczny projekt CV to jeden z fundamentów podczas tego procesu. Canva – platforma, która zazwyczaj kojarzona jest z projektowaniem grafik np. do mediów społecznościowych – może być bardzo przydatnym narzędziem podczas pracy nad CV. W jaki sposób?

Proste i skuteczne narzędzie

Wiele osób decyduje się na tworzenie życiorysu bezpośrednio w edytorze tekstowym. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Na pewno na plus należy zaliczyć możliwość edycji dowolnego pola tekstowego i dopasowanie dokumentu do swoich oczekiwań. Jednak sporym minusem jest to, że przygotowywanie dokumentu jest czasochłonne i wymaga sporego wyczucia w kwestiach projektowania. Formatowanie, próby dostosowania czcionek i kolorów – to wszystko może przyprawić o ból głowy.

Innym popularnym sposobem jest skorzystanie z kreatora CV. Tego typu narzędzi jest w Internecie sporo. Ich głównym atutem jest to, że oferują możliwość korzystania z szablonów utrzymanych w zróżnicowanych stylach. Wystarczy wypełnić je treścią i można pobrać gotowy dokument. Niestety takie kreatory często są płatne (o czym dowiadujemy się dopiero na dalszym etapie projektowania CV). Problemem może okazać się także dopasowanie poszczególnych sekcji dokumentu do swoich oczekiwań – np. poprzez edycję ich nazw, czy dodawanie pól niestandardowych.

Właśnie tutaj pojawia się jeden z największych atutów programu Canva. To narzędzie umożliwia korzystanie z setek bezpłatnych szablonów, które można dowolnie edytować – niezależnie od tego, czy planujesz zwięzłe CV na jedną stronę, czy rozbudowany życiorys na 2-3 strony.

Zaprojektuj CV bez zdolności graficznych

Dzięki szerokiej gamie szablonów o różnych stylach i kolorach, masz pełną swobodę w tworzeniu dokumentu aplikacyjnego. Możesz wybrać stonowaną i elegancką szatę graficzną albo postawić na kreatywny, przykuwający oko design.

Bardzo istotne jest to, że Canva umożliwia pełną edycję każdego z elementów szablonu. Bez problemu zmienisz kolory lub fonty czy też dodasz elementy graficzne. Narzędzie podpowiadające paletę kolorów pozwoli Ci zapewnić estetyczne połączenia barw. Dowolnie przesuniesz także poszczególne sekcje, wydłużysz je czy skrócisz. Pamiętaj przy tym, że tworząc dokument w Canva możesz korzystać z bardzo bogatego katalogu drobnych grafik. Bez trudu dodasz kształty, ikony czy inne elementy, które wyeksponują informacje, na których zależy Ci najbardziej.

Kreator Canva pozwoli Ci także na korektę kolorystyczną zdjęcia. Możesz korzystać z rozmaitych filtrów, aby fotografia była dopasowana do kolorystyki szablonu i by zdjęcie po prostu… wyglądało jeszcze lepiej. A wszystko to bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności graficznych – wystarczy odrobina kreatywności i chęci!

Łatwość personalizacji i dostępność

Dzięki temu, że Canva przechowuje Twoje dokumenty w chmurze, masz do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Możesz edytować swoje CV nawet na telefonie, co sprawia, że bez problemu spersonalizujesz życiorys pod konkretne ogłoszenie o pracę. Dzięki temu szybka zmiana kolorów czy wyeksponowanie umiejętności wskazanych w ogłoszeniu jest bardzo proste.

Przechowywanie dokumentu w chmurze sprawia, że nie stracisz dostępu do pliku roboczego CV. Dzięki temu swoje CV możesz łatwo aktualizować wraz z rozwojem kariery. To ogromna oszczędność czasu.

Przygotowanie przejrzystego i estetycznego CV to kluczowy krok w zdobyciu wymarzonej pracy. Dlatego warto skorzystać z narzędzia, które pozwoli Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów i zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Z programem Canva Twoje CV może wyglądać profesjonalnie i przyciągać uwagę rekrutera. Bez wątpienia zwiększy to Twoje szanse na wyróżnienie się wśród konkurencyjnych kandydatów i przełoży się na większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Więcej na temat narzędzia znajdziesz pod adresem: https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/cv/

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x