Case Studies, Doświadczenia, Public Relations

Jak wywołać duży zasięg niskim kosztem?

Często zdarza się tak, że kampania, która dużo kosztowała, wygenerowała niewielki zasięg, a odbiorcy przeszli obok niej obojętnie. Cóż, w działaniach z zakresu Public Relations pieniądze nie są najważniejsze.

Jak wywołać duży zasięg niskim kosztemm

Niskobudżetowa akcja jest często dużo bardziej skuteczna i wywołuje spore zaangażowanie u odbiorców. Sukces tkwi w pomyśle! Tak naprawdę tylko od niego zależy, ile osób będzie mówiło o podjętych działaniach i jakie będą ich efekty. Prześledźmy to na przykładzie kampanii dla marki Philips. W jej wyniku w ciągu dwóch tygodni bez działań reklamowych udało się zbudować zasięg, który przekroczył 100 tys.

Siła zintegrowanych działań

Cel kampanii był związany ze wsparciem komunikacyjnym produktów Philips: miękkich lampek nocnych, z którymi dzieci mogą spać. Grupę docelową stanowiły dzieci w wieku 2-4 lata. Z uwagi na to, że decyzje o zakupach dla dzieci w tym wieku podejmują mama i tata, do akcji zostali zaproszeni znani w blogosferze rodzice. W kampanii wzięło udział 29 blogerek parentingowych.

Dla blogerek został przygotowany konkurs: razem ze swoimi pociechami sprawdzali, jak działa „SoftPal przenośny świetlny przyjaciel”. Dodatkowo każdy bloger napisał recenzję na temat lampki, którą dostał. Opinie o produkcie publikowali na swoich blogach i w mediach społecznościowych.
Każdy bloger zorganizował także konkurs dla swoich czytelników. Wystarczyło wysłać zdjęcie swojej pociechy, która udowadnia, że dziecko uwielbia filmy Disneya. Zwycięzcy otrzymywali wybraną przez siebie lampkę.
Efekt? Zasięg w mediach społecznościowych wyniósł 95 tysięcy. Samych wpisów blogowych było 155, a w Internecie pojawiło się 561 wzmianek! Co najważniejsze – wszystkie były pozytywne.

W tej kampanii położyliśmy nacisk na budowę dobrych relacji z blogerkami – mamami pytając, czy lampka może być przyjacielem, przy którym dziecku będzie przyjemnie zasypiać. Odzew był ogromny i bardzo pozytywny. Akcja dała lepsze efekty, niż pierwotnie estymowaliśmy. – dodaje Łukasz Wołek, prezes agencji komunikacji marketingowej Abanana, która odpowiadała za akcję.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x
Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL