Hashlovers, Najnowsze

Kiedy Polacy piją piwo?

Dzisiaj piątek, więc idealny czas na to, by sprawdzić kiedy Polacy najczęściej piją piwo. W tym celu, za pomocą narzędzia Hashlovers, przeanalizowaliśmy publikacje na Instagramie z trzema określonymi hashtagami: #piwo, #piwko oraz #beer. Przez miesiąc gromadziliśmy wszystkie zdjęcia i filmy, a dzięki ograniczeniu lokalizacji do terytorium Polski, otrzymaliśmy wyłącznie publikacje z naszego kraju (co było istotne ze względu na anglojęzyczny hashtag “#beer” ).

Wyniki nie są zaskakujące – oczywiście najwięcej piwa pijemy w weekendy (lub po prostu najczęściej chwalimy się tym na Instagramie :D). Badaniem objęte zostały cztery pełne weekendy i jeden bez piątku.

Sobota to dzień, w którym najchętniej wrzucamy na Instagram posty z piwem, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Interesujące jest natomiast to, że podobne ilości piwa wypijamy w piątki i niedziele. Wydawać by się mogło, że to piątek powinien mieć przewagę nad niedzielą w tej kwestii…

Hmm, może w niedzielę zdajemy sobie po prostu sprawę z tego, co czeka nas następnego dnia? ;)

Najrzadziej zdjęcia z piwem wrzucamy na początku tygodnia, a zwłaszcza we wtorki. W ciągu badanego miesiąca najmniej takich publikacji pojawiło się w środę 18 stycznia, bo jedynie 19, a najwięcej w sobotę 3 lutego – aż 164. Czyżby większość świętowała wtedy Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów? ;)

 

A Wy kiedy najczęściej pijecie piwo? :D

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL