Case Studies, Ciekawostki branżowe, Inspirujące Kampanie

Makaronowe potrawy idealne na każdy typ emocji!

Odpowiednie oddziaływanie na emocje odbiorców to jeden z najważniejszych aspektów decydujących o skuteczności współczesnych kampanii. Wywołanie śmiechu, wzbudzenie nostalgii czy też skłonienie do zadumy to kluczowe zabiegi stosowane przez agencje w celu utrwalenia marki w głowie konsumenta. Świetnym przykładem jest tu kampania agencji ADK zrealizowana na tajwańskim rynku dla marki Uni-Noodle.

Obsługiwana przez azjatyckich marketerów marka Uni-Noodle to jeden z największych graczy w swojej branży na tajwańskim rynku. Ich atutem jest przede wszystkim ponad 40-letnia tradycja, która sprawia, że marka piastuje stanowisko lidera w swoim sektorze. Głównym celem kampanii nie było więc bezpośrednie uderzenie w konkurencję i zyskanie pozycji przez Uni-Noodle, a utrzymanie i zwiększenie lojalności konsumentów. Odwołanie się do emocji okazało się tu strzałem w 10!

Swoją kampanię agencja ADK, oparła na cyklu mikro-filmów, na który składały się kilkuminutowe spoty. Akcja każdego z nich rozgrywa się w stworzonej na potrzeby kampanii, restauracji, która prowadzona jest przez fikcyjnego właściciela serwującego różne dania stworzone z makaronu. W każdym z odcinków jego lokal odwiedzają różni klienci, którzy dzielą się z nimi swoimi przeżyciami, emocjami, a w zamian za to, dostają idealnie dopasowane do okoliczności i nastroju potrawy Uni-Noodle. Jest to potwierdzenie głównego hasła kampanii, które według pomysłu marketerów z Tajwanu brzmiało “Przyprawione przez Nastroje”.

Głównym miejscem realizacji kampanii była przestrzeń online, gdzie zostały umieszczone pełnometrażowe wersje przygotowanych spotów. Świetnym wsparciem dla działań w Internecie była reklama teaserowa realizowana w telewizji, która miała na celu zaintrygowanie konsumenta, tak by sięgnął po więcej informacji do swojego komputera. Genialnym posunięciem okazało się także wsparcie działań promocyjnych online, offlinem, poprzez stworzenie odpowiednika filmowej restauracji, którą mogli odwiedzać konsumenci.

Sam pomysł na kampanię realizowaną w takiej koncepcji okazał się trafiony. W ciągu trzech pierwszych miesięcy seria mikro-filmików uzyskała blisko 9 milionów wyświetleń na YouTube. Tak wysokie wyniki viralowych działań, wpłynęły pozytywnie na samą sprzedaż, która w analizowanym okresie wzrosła o 37 procent. Najważniejszym atutem całej kampanii było jednak pokazanie, że marka Uni-Noodle to coś więcej niż makaron, to również emocje.

Zobaczcie krótki materiał podsumowujący kampanię:

Działania wprowadzone w życie przez ADK doczekały się wielu pozytywnych recenzji, a także otrzymały wiele prestiżowych nagród przyznawanych przez środowisko marketingowe na azjatyckim kontynencie. Wśród nich było między innymi Grand Prix na Spikes Asia oraz AME Gold Medallion. Rezultaty, które agencja osiągnęła zaowocowały powstaniem drugiej serii mikro-filmów, które podobnie jak pierwszy sezon także zyskały uznanie wśród odbiorców.

Warto zobaczyć także i te filmiki, które przedstawiamy poniżej:

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Prywatnie fan piłki nożnej, fotograf amator, oraz zapalony podróżnik! Social media to jego pasja, co sprawia, że czas spędzany w pracy jest dla niego przyjemnością. Ze wszystkich platform społecznościowych najbardziej ceni sobie Instagram, który jest jego oczkiem w głowie.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x