Ciekawostki branżowe, Najnowsze, Nowinki techniczne, WWW

Niepozorny przycisk, który oszczędza czas i nerwy – nowa funkcja Google!

W najbliższym czasie, w trosce o komfort użytkowników, Google planuje wdrożyć nową funkcję do paska narzędziowego w Google Chrome, a którą obecnie testuje w innej wersji swojej przeglądarki, Chrome Canary. Chodzi o przycisk “Play”, który miałby znajdować się tuż obok paska adresu URL, i za pomocą którego możliwe byłoby sterowanie dźwiękiem z wszystkich otwartych kart w jednym miejscu.

Oficjalna nazwa tego widżetu to Global Media Controls i każdy może go przetestować, pobierając wspominaną wcześniej Google Chrome Canary, a następnie wyszukując i włączając go w karcie chrome://flags/. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki przycisk pojawi się we wskazanym wyżej miejscu. Na czym dokładnie będzie polegało jego zadanie?

Umożliwi nam przewijanie playlisty w tył, przód, pauzowanie, a przede wszystkim wyciszy dźwięk wyskakujących reklam czy samostartujących filmików w innych kartach, utrzymując włączony głos jedynie na tych platformach, które sami wcześniej wybraliśmy. Jak dotąd wiadomo, że nowa funkcjonalność ma działać w przypadku YouTube, Spotify, Vimeo i Apple Podcasts.

W obliczu innych udogodnień wdrożonych przez Google, np. możliwości wyciszenia danej karty czy całej strony, powyższy widżet wydaje się dobrym uzupełnieniem dla całego systemu obsługi dźwięku w przeglądarce. Rzeczywiście będzie w stanie zaoszczędzić nam czas, a często także sporo nerwów wywołanych przeklikiwaniem kart w poszukiwaniu natrętnego odgłosu. Dokładna data udostępnienia przycisku nie jest jeszcze znana, ale mamy nadzieję, że nie upłynie wiele czasu, zanim ta przydatna funkcjonalność trafi na nasze paski zadań w Google Chrome.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x