Abanana, Ciekawostki branżowe, Eventy i ambienty, Inspirujące Kampanie, Najnowsze, Public Relations, Reklama

Pokémony pomogą posprzątać Ziemię

Kultowe stworki zachęcają graczy do zadbania o środowisko. 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi odbędzie się kilkanaście eko-eventów dla fanów Pikachu i spółki, jednak tym razem obiektem polowania będą nie Pokémony a śmieci.

Firma Niantic, producent słynnej aplikacji Pokémon GO, stawia w tym roku na oryginalną akcję CSR-ową związaną z ochroną środowiska. Pod koniec kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi, w 12 krajach odbędą się specjalne eko-wydarzenia Pokemon GO Earth Day Cleanup, angażujące społeczność graczy Pokémon GO. Aby wziąć udział w jednym z nich, należy zarejestrować się w wybranej przez siebie lokalizacji, których pełna lista dostępna jest na stronie głównej Pokémon GO.

Za aktywność organizatorzy przewidzieli oczywiście specjalne “nagrody”. W czasie eventów użytkownicy aplikacji poprzez realną pomoc w sprzątaniu Ziemi, otrzymają wirtualne bonusy w grze, które zwiększą się proporcjonalnie do liczby osób biorących udział w poszczególnych akcjach Earth Day Cleanup.

Kwestie techniczne i logistyczne poszczególnych wydarzeń zostały powierzone lokalnym organizacjom non-profit związanym z działaniami ekologicznymi. Jak do tej pory we wspomnianych 12 krajach, zadeklarowano 40 eventów, jednak liczba ta nie jest jeszcze ostateczna i ciągle może się powiększyć. Polski na liście niestety zabrakło.

Głównym partnerem akcji jest globalna organizacja ekologiczna Mission Blue, zajmująca się światową siecią chronionych obszarów morskich tzw. Hope Spots.

Aplikacja Pokémon GO powstała w 2016 roku. Od tego czasu wyciąga z domów rzesze ludzi i skłania do przeczesywania miast w poszukiwaniu wirtualnych stworków. Obecnie z gry korzysta ponad 20 milionów użytkowników. Jej specyfika, która w całkiem nowy sposób połączyła internautów ze światem fizycznym, wydaje się idealną bazą do organizowania wydarzeń o takim charakterze i na taką skalę. Być może w przyszłym roku także Polska doczeka się pokemonowego sprzątania świata.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL