Doświadczenia, Nowinki techniczne

Poznaj proste narzędzie do robienia zrzutów ekranu

Praca przy komputerze to mnóstwo drobnych czynności, które musimy wykonać aby porozumieć się z klientem czy współpracownikami. To w jaki sposób uporządkowana jest nasza poczta, to czy mądrze tagujemy maile lub czy porządkujemy strony www w zakładkach przeglądarki wpływa na szybkość wykonywanych przez nas zadań.

Dziś chcielibyśmy się z Tobą podzielić jednym z takich narzędzi, które fantastycznie ułatwia życie w Eura7– wielofunkcyjny program do zrzutów ekranu.

2014-02-05 14_38_44-Greenshot

LightShot to darmowy program, który pozwala robić szybkie printscreeny. To za co pokochaliśmy LightShot to błyskawiczny dostęp (wystarczy kliknąć w jedną z ikonek menu) do wielu opcji jednocześnie:

  • uruchomienie programu za pomocą klawisza „PrntScr” na klawiaturze komputera
  • edytowanie obrazu
  • wrzucenie obrazu na serwer i otrzymanie specjalnego linku
  • opublikowanie na Facebook, Twitter, Pinterest
  • wyszukanie podobnych obrazów w wyszukiwarce Google
  • zapisanie na dysku
  • drukowanie

Opcje z której korzystamy najczęściej to edycja obrazu połączona z wrzuceniem obrazu na serwer. Rozmawiając z klientem, czy pracując na kilku komputerach zdalnie, możemy szybko pokazać fragment tekstu i grafiki, który chcielibyśmy omówić, zaznaczając dokładnie o jakie zmiany nam chodzi. Następnie wysyłamy printscreen na serwer i wygenerowany link wysyłamy w mailu lub komunikatorze do kolegi, z którym rozmawiamy.

Jeśli jesteś klientem Eura7, również polecamy abyś korzystał z LightShot komunikując się z nami. Wskazanie konkretnego miejsca w tekście lub zaznaczenie strzałką elementu w grafice nad którą wspólnie pracujemy, może zaoszczędzić korespondencje składającą się z wielu maili.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x