Doświadczenia, Pozycjonowanie

Serwis internetowy przyjazny wyszukiwarkom, czyli kiedy zaczyna się pozycjonowanie

Kiedy ktoś decyduje się stworzyć własną stronę internetową, zazwyczaj dopiero gdy jest ona już gotowa, zaczyna myśleć o pozycjonowaniu jej w wyszukiwarce. Tymczasem powinno być zupełnie na odwrót. O tym co zrobić, żeby nasza strona była jak najbardziej dostosowana do wyszukiwarek, powinniśmy pomyśleć jeszcze zanim zaczniemy się zastanawiać jak powinna wyglądać!

Podstawową rzeczą, o której zapominają wszyscy, którzy słyszą hasło SEO (Search Engine Optimalization) lub pozycjonowanie, jest to, że strona przyjazna dla wyszukiwarek, to strona przyjazna dla użytkowników. Wbrew pozorom, połączenie tych dwóch rzeczy to wcale nie kombinacja wody i ognia. Wiadomo przecież, że głównym zadaniem wyszukiwarki jest dostarczenie jej użytkownikom wyników, które jak najlepiej odpowiadają ich zapytaniom. Programy (zwane robotami wyszukiwarek), które przeszukują Internet i tworzą rankingi stron, mają za zadanie oceniać strony pod kątem przydatności dla użytkownika, a nie wprowadzonych w kodzie zmian, które pomagają w pozycjonowaniu strony. Dlatego właśnie algorytmy tych programów są ściśle strzeżoną tajemnicą i są bardzo często zmieniane, tak, aby nie można było sztucznie polepszyć pozycji strony dzięki sprytnym zabiegom, które nie mają żadnej wartości dla zwykłego użytkownika strony.

labber.pl

 Źródło: Flickr.com

Gdy planuje się stworzenie strony internetowej firmy czy marki, należy zacząć od tego, jak najlepiej przystosować ją do potrzeb internautów. Jak się do tego zabrać? Trzeba pomyśleć o tym, co ktoś może wpisać w pole wyszukiwarki, jeżeli będzie chciał znaleźć usługi lub produkty, które oferujemy. Następnie trzeba sprawdzić jakie hasła są najczęściej wyszukiwane. Najlepiej zacząć od rozmowy ze wszystkimi pracownikami firmy i zasięgnięcia ich opinii. Najcenniejsze będzie to, co powiedzą nam osoby bezpośrednio zaangażowane w sprzedaż, ponieważ to one mają kontakt z klientami i wiedzą,
o jakie produkty klienci najczęściej pytają i jak formułują, związane z tymi produktami czy usługami, pytania.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x