Doświadczenia, Facebook, labber.pl - ogólne

Socialbuying, czyli powód do radości dla marek

Po społecznościowym czytaniu, słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów nadchodzi czas na społecznościowe kupowanie. Facebook zamierza wprowadzić w najbliższym czasie opcję, dzięki której możliwe będzie informowanie znajomych o tym, co ostatnio kupiliśmy (więcej). Za socialbuying kciuki najbardziej powinny trzymać marki (które, notabene, coraz pewniej poruszają się w społecznościowej rzeczywistości).

Za pomocą jednego kliknięcia możemy już podzielić się ze znajomymi informacją o tym, co przeczytaliśmy (np. Onet, The Guardian), obejrzeliśmy (Dailymotion) czy jakich utworów posłuchaliśmy w sieci (np. Spotify). Opcja socialbuying lub socialpurchasing to ukłon Facebooka w stronę podmiotów komercyjnych, marek i firm, które są coraz aktywniejsze jak chodzi o wykorzystywanie tego serwisu do swoich działań marketingowych i komunikacyjnych.

Socialbuying stanowi w pewnym sensie kontynuację charakterystycznego dla mediów społecznościowych zjawiska, jakim jest dzielenie się wartościowymi treściami. Z tym, że tym razem zjawisko to nabiera jeszcze większego znaczenia ze względu na wpływ, jaki może mieć na realne zachowania konsumenckie i wymierne korzyści dla aktywnych społecznościowo brandów.

labber.pl
źródło: http://www.flickr.com/photos/hasloo/5969463062/lightbox/

Cały tekst dostępny na blogu eksperckim serwisu Wirtualnemedia.pl – klik

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x