Z przymrużeniem oka, Z życia firmy eura7

Technikum Łączności w EURA7

W listopadzie 2009 w naszej agencji praktyki odbywali trzej młodzieńcy z Technikum Łączności: Krzysiek, Kamil i Filip. Na łamach bloga labber.pl prezentujemy ich relacje z tej jakże niezwykłej przygody.

Krzysiek Putyra:

Podczas praktyk zgłębiałem tajniki pozycjonowania serwisów internetowych. Począwszy od optymalizacji strony, przez katalogowanie aż do bardziej zaawansowanych technik. Przed przyjściem nie miałem do czynienia z zagadnieniem pozycjonowania stron WWW i nie wiedziałem, jakie to jest ważne. Dziś mogę poszczycić się wiedzą, która przyda się w przyszłej karierze zawodowej.

labber.pl
Foto: nasza-klasa.pl

Chciałbym pracować w takiej firmie, gdyż z zawodu zamierzam być programistą stron WWW. Zawsze pasjonowało mnie działanie aplikacji internetowych i ich tworzenie. Plusem jest również, że pracownicy w firmie są zgrani i nie ma tu miejsca na nudę. W takim zespole pracuje się przyjemnie i efektywnie.
Najbardziej hardkorowym zadaniem było stworzenie sobie miejsca pracy (czyt. Zamontowania stolika przy ścianie). Dzięki temu obok zdobytego doświadczenia związanego z Internetem, podszkoliłem się w majsterkowaniu. :)

Coś o sobie, hm… To jestem uczniem Zespołu Szkół Łączności. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji w rożnych językach. Moją pasją tuż obok programowania jest motoryzacja. Uwielbiam jeździć samochodem w trasy słuchając dobrej muzyki – czysta frajda! O sobie to chyba tyle…
Pozdrawiam! :)

Filip Pasternak:

Na praktykach zajmowałem się katalogowaniem serwisów internetowych klientów firmy oraz zgłębiałem tajniki tworzenia witryn WWW. :) Oczywiście wykonywałem inne zadania :P, takie jak skręcanie biurek, ich montaż, odbieranie różnych dokumentów. Zajmowałem się także tworzeniem sieci w biurze firmy (dodawanie nowych połączeń, zmiana urządzeń sieciowych, centrali itp.), a także jednorazową wymianą sprzętu komputerowego.

Nauczyłem się, czym jest pozycjonowanie stron i jak ważne jest dla zwiększenia zainteresowania naszą stroną oraz jakie są techniki ułatwiające i przyspieszające prace nad stworzeniem sajtu w sieci. Wiem też, jak prawidłowo zaciskać wtyczki kabli sieciowych. Przede wszystkim dowiedziałem się też jak wygląda praca w tego typu firmie (ważna jest praca zespołowa i zgranie – jak w sporcie ;) ).

labber.pl
Foto: nasza-klasa.pl

Atmosfera w firmie jest bardzo fajna. Nie jest „sztywno”, dzięki czemu przyjemniej się pracuje. Współpracownicy również bardzo mili – wszyscy stanowią świetny zespół.

Najbardziej hardkorowe było montowanie biurek na ścianach :], a w szczególności w pokoju „z lotkami”. Myślę, że każdy wie dlaczego :P

Z praktyk jestem w sumie zadowolony, chociaż miałem nadzieję, że znacznie poprawię swoje umiejętności w programowaniu. Pozdrawiam cały zespół firmy EURA 7 i życzę kolejnych, świetnych klientów i realizacji ;) i jak największej liczby zer w kwocie na przelewach przychodzących ;) (nie po przecinku!)

p.s. Wolałbym dalej chodzić na praktyki, niż do szkoły.

Coś o mnie:
Interesuję się koszykówką (gram w Wiśle Kraków i w szkolnej drużynie), muzyką (głównie rap) i samochodami. Uczę się w ZSŁ na kierunku technik informatyk, klasa 3. Oceny w sumie ok, jeżeli chodzi o ten rok. W poprzednich latach również. Co do tego czy miałem pasek – tak. Od 5 klasy podstawówki do 1 technikum. W zeszłym roku już nie :P Chciałbym umieć tworzyć ciekawe strony i aplikacje internetowe, poszerzać wiadomości z zakresu języków programowania.

Kamil Kisiel:

Na praktykach pomagałem w pozycjonowaniu witryn klientów firmy eura7, oraz także miałem możliwość katalogowania własnych stron. Zajmowałem się również modernizacją stanowisk pracy oraz sieci telefoniczno-internetowej w firmie. Podczas praktyk sporo się nauczyłem w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Chciałbym pracować w takiej firmie jak eura7 ponieważ zajmowałbym się w niej tym co umiem i co sprawia mi przyjemność, a to dość istoty aspekt przy wyborze pracy, oraz także dlatego że dałaby mi ona dobrą perspektywę na przyszłość, a po za tym pracowałbym w miłym gronie i fajnej atmosferze.

labber.pl
Foto: nasza-klasa.pl

Największym wyzwaniem była próba przymocowania biurka do ściany która nie utrzymałaby nawet obrazka, ale udało się!! :P Fajnie by było jeszcze przez kolejny miesiąc odbywać praktyki w firmie eura7 albo nawet dwa! A pozdrowić chciałbym: mamę, tatę,.. a tak naprawdę to całą firmę, każdego pracownika z którym się w niej spotkałem i podziękować za wspólnie spędzony czas.

Uczniem jestem raczej dobrym. Do końca gimnazjum zawsze miałem świadectwa z paskiem, a teraz w technikum na pasku mi już nie zależy lecz na tym co tak na prawdę się nauczę i wyniosę z tej szkoły, więc teraz mam średnią ok. 4,00 (raz więcej, raz mniej). A co do zainteresowań to przede wszystkim BMX chociaż również DH, oraz piłka nożna, ale ogólnie lubię sport i dynamiczne spędzanie wolnego czasu.

Pozdrawiam!

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Jestem optymistą!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL