Doświadczenia, Nowinki techniczne

Używasz Gmail? Poznaj Inbox – nową aplikację do zarządzania pocztą e-mail od Google

Trudno sobie wyobrazić codzienny work-flow bez korzystania z poczty elektronicznej. Czy nam się to podoba czy nie, ta forma komunikacji prędko do lamusa nie odejdzie. Wszystkich, którzy pracują na Gmailu z pewnością zainteresuje Inbox – najnowsze dziecko giganta z Mountain View, które usprawnia zarządzanie skrzynką pocztową.

inbox 2

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia ze znacznie bardziej uproszczonym interfejsem. Minimalizm nie oznacza jednak obcięcia funkcjonalności – wręcz przeciwnie: cała aplikacja została zaprojektowana w ten sposób by uprościć do maksimum pracę z e-mailami. Przede wszystkim Inbox sortuje wiadomości tematycznie i grupuje je wg typów maili, które możemy oczywiście dowolnie spersonalizować. Nie wyświetlają się one chronologicznie i kaskadowo, przez co wyeliminowane zostało ryzyko „przysypania” ważnych treści pozostałymi. Szczególnie zapracowani z pewnością docenią możliwość otwierania i przesyłania dalej załączników bez przeglądania całego wątku. Wszystko to oczywiście w jednej aplikacji – nie musimy korzystać z innych programów by przejrzeć dokument tekstowy, odsłuchać plik muzyczny czy nawet odpalić video.

22bits-inbox-tmagArticle

Co więcej, z poziomu news feedu możemy przekazywać dalej daną wiadomość, połączyć się z nadawcą telefonicznie, (w wersji mobilnej aplikacji bądź oferowanej na OS X Yosemite) dodać wydarzenie (np. umówione spotkanie) do kalendarza. (Inbox przypomni nam o nim odpowiednio wcześniej alertem). Gdy natomiast chcemy wrócić do danego maila później, możemy również ustawić przypomnienie – wówczas aplikacja da nam znać o konkretnej godzinie, a nawet w momencie osiągnięcia konkretnej geolokalizacji! To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie ciekawe dla wszystkich osób, które w pracy dużo podróżują.

Inbox screen 3

Aplikacja stworzona została w wersji webowej i mobilnej – jak na razie na urządzenia z Androidem i iOS. Jednak podobnie jak w przypadku wprowadzania Gmaila na rynek usług, dostęp do Inboxa jest limitowany. By uzyskać akces należy wysłać prośbę na inbox@google.com i…uzbroić się w cierpliwość. Nam się udało i naprawdę nie żałujemy! :)

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL