Ciekawostki branżowe, Doświadczenia, labber.pl - ogólne, Media społecznościowe, Najnowsze, Popularne, Social media, Z przymrużeniem oka

Gdzie był Wally? Na Mapach Google!


W Prima Aprilis znany z dawnych lat młody mężczyzna z czapeczką i w sweterku w paski zapraszał nas do zabawy w chowanego, wysuwając się zza krawędzi ekranu, kiedy przeglądaliśmy mapy Google.

Po kliknięciu w machającego nam okularnika w biało-czerwonym kubraczku, uruchamiała się gra, w której mieliśmy odszukać Wally’ego i jego przyjaciół, bawiących się na zaśnieżonym i zatłoczonym kurorcie w Andach, biorących udział w szalonych zawodach na stadionie olimpijskim w Pjongczangu (zdaje się, że jednak podczas letnich igrzysk), wygrzewających się na australijskiej plaży oraz w kilku innych miejscach. Każda plansza zawierała dodatkowo notkę z ciekawostką na temat danego miejsca.

Wally ukazywał się już wcześniej jako easter egg przy różnych okazjach. Między innymi w filmie Apocalypto Mela Gibsona. Jednak scena w kontekście której tam się pojawił, była na tyle kontrowersyjna, że usunięto ją z wersji DVD filmu.

Z kolei Google ukrywało w swoich mapach inne niespodzianki. W okolicach 1 kwietnia 2017 roku, po ulicach rozbijała się legenda elektronicznej rozrywki, żółciutki Pac-Man.

Ciekawostka: Podczas primaaprilisowego okresu ukryto easter egg w easter eggu, czyli ukrytą planszę z Wallym…na księżycu!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

bezpłatne porady i nowości
e-marketingowe na twojej skrzynce
e-mail już za 5 minut
loader
Dziękujemy za dodanie e-mailaSprawdź swoją skrzynkę i aktywuj swój adres.