Ciekawostki branżowe, Doświadczenia, labber.pl - ogólne, Media społecznościowe, Najnowsze, Popularne, Social media, Z przymrużeniem oka

Gdzie był Wally? Na Mapach Google!


W Prima Aprilis znany z dawnych lat młody mężczyzna z czapeczką i w sweterku w paski zapraszał nas do zabawy w chowanego, wysuwając się zza krawędzi ekranu, kiedy przeglądaliśmy mapy Google.

Po kliknięciu w machającego nam okularnika w biało-czerwonym kubraczku, uruchamiała się gra, w której mieliśmy odszukać Wally’ego i jego przyjaciół, bawiących się na zaśnieżonym i zatłoczonym kurorcie w Andach, biorących udział w szalonych zawodach na stadionie olimpijskim w Pjongczangu (zdaje się, że jednak podczas letnich igrzysk), wygrzewających się na australijskiej plaży oraz w kilku innych miejscach. Każda plansza zawierała dodatkowo notkę z ciekawostką na temat danego miejsca.

Wally ukazywał się już wcześniej jako easter egg przy różnych okazjach. Między innymi w filmie Apocalypto Mela Gibsona. Jednak scena w kontekście której tam się pojawił, była na tyle kontrowersyjna, że usunięto ją z wersji DVD filmu.

Z kolei Google ukrywało w swoich mapach inne niespodzianki. W okolicach 1 kwietnia 2017 roku, po ulicach rozbijała się legenda elektronicznej rozrywki, żółciutki Pac-Man.

Ciekawostka: Podczas primaaprilisowego okresu ukryto easter egg w easter eggu, czyli ukrytą planszę z Wallym…na księżycu!

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x