Kampanie reklamowe, Najnowsze, Reklama, Spoty reklamowe

Engineered Insanity. Pierwsza kampania Formuły 1

Formuła 1 tuż przed nowym sezonem rozpoczyna swoją pierwszą globalną kampanię reklamową.

60-sekundowy film wyprodukowany w Londynie przez Wieden+Kennedy wprowadza nowy slogan F1: “Engineered insanity”. Składa się z migawek przeskakujących między materiałami archiwalnymi z wyścigów a klipami sześciu “superfanów” Formuły 1, którzy zostali nagrani w specjalnie skonstruowanym tunelu aerodynamicznym, gdzie poddawano ich sztucznie wykreowanym warunkom, jakich doświadczają w wyścigach kierowcy:  intensywnym podmuchom wiatru, wysokim temperaturom i strumieniom wody. Aktorzy zostali wybrani ze względu na okazywany entuzjazm do tego sportu oraz reprezentowanie demograficznego zróżnicowania fanów wyścigów.

Ellie Norman, dyrektor ds. marketingu Formuły 1 oświadczyła, że celem kampanii jest stworzenie “zauważalnej zmiany w postrzeganiu F1 (…) pokazując i podkreślając, dlaczego nasi fani uwielbiają ten sport”.

Spot został wykreowany przez Philippę Beaumont, Freddy’ego Taylora i Andrew Bevana oraz wyreżyserowany przez Chrisa Boyle’a dzięki Private Island (agencji stojącej za telewizyjnymi spotami m.in. gier Call of Duty i The Division, oraz marek takich jak Samsung, Android i Nike).

Pierwszym wyścigiem sezonu będzie Grand Prix Australii w Melbourne 25 marca. Film będzie wspierany przez reklamy out-of-home w Melbourne, włączając w to ręcznie malowane murale.

Sześciu superfanów uczestniczących w spocie weźmie udział we wdrażaniu kampanii poprzez własne profile społecznościowe. Kampanii towarzyszyć będzie też specjalna seria gifów i Instagram Stories, zaprojektowanych w sposób angażujący szerokie kręgi fanów.

Norman dodała: “W zeszłym sezonie obiecaliśmy naszym fanom, że zbliżymy ich do siebie i przekształcimy sport w coś, co emocjonalnie przypomina (…) bitwę gladiatorów. Nic, co dotychczas wymyśliliśmy, nie wyraża tego uczucia lepiej niż oglądanie wyścigu oczami przepełnionych pasją kibiców”.  

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x