labber.pl - ogólne, Z życia firmy eura7

EURA7 – Agencja Interaktywna bez Barier

Poświąteczny powrót do rzeczywistości nie kojarzy się, z reguły, najlepiej. W tym roku Pracownikom Agencji EURA7 w powrocie do biura zdecydowanie pomogła dobra wiadomość, jaką otrzymaliśmy od Fundacji Widzialni. Jak się okazało nasze dwa projekty serwisów internetowych zostały dostrzeżone i zaklasyfikowały się do drugiego etapu pewnego ważnego konkursu.

labber.pl

Do głównych zadań Fundacji Widzialni należą: edukacja twórców stron poprzez propagowanie używania takich narzędzi i oprogramowania, które zapobiegają ‚cyfrowemu wykluczeniu’ oraz walka o równe szanse w korzystaniu z zasobów Internetu. Strona Internetowa bez Barier jest jedną z inicjatyw Fundacji i ma służyć nagłośnieniu problemu niedostępności serwisów internetowych dla ludzi niepełnosprawnych. Do pierwszego etapu konkursu zaklasyfikowano 10 serwisów administracji publicznej oraz 10 serwisów komercyjnych, a do kolejnego przejdą po 3 serwisy z każdej kategorii. Finalistów poznamy 8 kwietnia 2010 roku, a pełną listę nominowanych – już teraz – można poznać na stronie konkursu.

Projektami Agencji, na które zwrócono uwagę są serwis Powiatu Bocheńskiego oraz serwis EURA7. Tomasz Skrabalak, nasz Project Manager, przyznaje, że optymalizacja kodu strony pod screen readery, czyli programy do czytania treści serwisów dla osób niewidomych, to standardowa procedura w EURA7 i jeden z prostych sposobów zwiększania ich dostępności. Innymi, możliwymi metodami są: stosowanie powiększonych czcionek oraz zwiększenie kontrastu kolorów na stronie serwisu.

Agencja EURA7 serdecznie dziękuje za te 2 wyróżnienia i zaproszenie na wielki finał konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia 2010 roku. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas konferencji „Cyfrowo wykluczeni”, w czasie której zostanie wygłoszona prezentacja ukazująca m.in. sposób poruszania się w Internecie osoby niewidomej. Myślimy, że nie tylko warto wziąć w niej udział, ale także, że warto tworzyć strony internetowe bez barier.

labber.pl

labber.pl

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL