Nowinki techniczne

Koniec bannerów i wyszukiwarek?

Według najnowszego raportu Borrel Associates – Online promotions: The Big Shift w najbliższych latach wzrosną nakłady na internetowe akcje promocyjne i sponsoringowe. Równocześnie zmniejszą się wydatki na reklamę bannerową i promocję w wyszukiwarkach.

Obecnie internetowe akcje promocyjne i sponsoringowe prowadzone są na różne sposoby. Do najczęstszych praktyk należy udostępnianie kuponów rabatowych on-line oraz prowadzenie konkursów w firmowych serwisach WWW. W 2007 roku firmy przeznaczyły 8 miliardów dolarów na działania tego typu. Według Borrel Associates wydatki na prowadzenie internetowych akcji promocyjnych i sponsoringowych w ciągu najbliższych pięciu lat wzrosną do 22.8 miliarda dolarów.

Według tegorocznych prognoz, firmy na reklamę z wykorzystaniem bannerów i pop-upów, przeznaczą w tym roku około 12.6 miliarda dolarów. Przyszłoroczne wydatki na promocję w wyszukiwarkach osiągną 16.9 miliarda dolarów. Według przewidywań Borrel Associates będzie to szczyt nakładów na reklamę bannerową i wyszukiwarki. Amerykańska firma badawcza twierdzi, że w następnych latach nastąpi ich zdecydowany spadek. Miejsce bannerów i wyszukiwarek zajmą internetowe akcje promocyjne i sponsoringowe.

Internetowe akcje promocyjne i sponsoringowe często dają lepsze efekty od kampanii bannerowych i w wyszukiwarkach. Przeważnie zwiększają sprzedaż, co skutecznie przyciąga reklamodawców. Borrel Associates zwraca uwagę, że skuteczność takich działań, zależy przede wszystkim od jakości witryn internetowych firm lub produktów. Zadaniem strony WWW jest przyciągnięcie i skupienie uwagi odbiorcy w taki sposób, by skorzystał z oferowanych promocji. Wizytę w serwisie WWW użytkownik powinien zakończyć jako klient firmy. Dostosowanie witryn internetowych do wymogów prowadzenia akcji promocyjnych, stanowi kolejne wyzwanie dla agencji interaktywnych.

Reklama internetowa zmienia się z każdym rokiem. Internetowe akcje promocyjne i sponsoringowe jak na razie stanowią uzupełnienie kampanii bannerowych oraz promocji w wyszukiwarkach. Trudno jednoznacznie określić, czy zmieni się to w najbliższych latach. Jednego możemy być pewni – kluczowym narzędziem reklamy on-line pozostanie serwis internetowy. Agencje interaktywne powinny więc stale poszukiwać nowych, efektywnych rozwiązań w procesie projektowania i realizacji stron WWW dla swoich klientów. – komentuje Łukasz Wołek, Managing Director agencji interaktywnej EURA7.

Raport Online Promotions: The Big Shift stanowi ciekawe spojrzenie na przyszłość reklamy internetowej. Czy jednak prognozy Borrel Associates się sprawdzą?

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Mówię, co to ma być. Siadamy i robimy. To daje efekty. Wszyscy są happy. Drugiej takiej nie znajdziesz. Kreacja w Eura7.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x