Reklama, Z życia firmy eura7

Podstawy dla zaawansowanych

W czasie ostatniego weekendu miałem okazję poprowadzić zajęcia z przedmiotu „Podstawy komunikacji marketingowej w Internecie”, w ramach studiów podyplomowych „Marketing w sieci” w krakowskiej WSE. Fakt ten przekonał mnie, że Lem się jednak mylił. Dopóki nie zacząłem pracować przy Internecie, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu mądrych ludzi. ;-)

Jak do tej pory w Polsce, rzetelnej wiedzy na temat marketingu internetowego jest tyle, co kot napłakał. Tymczasem liczba internautów rośnie z każdym rokiem, podobnie jest z wartością rynku reklamy internetowej oraz siłą Internetu jako medium. Tego nie można pominąć. Dobrze by więc było, gdyby podobne opinie miały siłę przebicia na polskich uczelniach. Jak na razie jednak poza pojedynczymi przykładami trudno jest mówić w Polsce o jakimkolwiek systemie kształcenia dającym rzetelną wiedzę na temat możliwości Internetu w obrębie realizacji różnorodnych celów komunikacyjnych i biznesowych. WSE w tym względzie zasługuje więc na słowa uznania, a osobiste podziękowania należą się opiekunowi merytorycznemu studiów podyplomowych „Marketing w sieci” – Mateuszowi Tułeckiemu.

W ramach studiów „Marketing w sieci” miałem okazję poprowadzić kurs z zakresu „Podstaw komunikacji marketingowej w Internecie”. Jak się okazało kurs dotyczył podstaw, które większość uczestników całkiem dobrze znała. Porozmawialiśmy więc o fundamentach myślenia marketingowego i jak dla mnie ta rozmowa była na tyle inspirująca, że dziś ze sporym optymizmem udałem się do pracy. Dobrze jest spojrzeć na to, co niby dobrze się zna, z zupełnie innej perspektywy.

Byłoby dobrze dla naszej najdroższej branży interaktywnej, gdyby w tego typu projektach jak najchętniej uczestniczyli marketerzy, z którymi możemy potencjalnie współpracować. Znając nawzajem własne możliwości i ucząc się patrzenia na e-marketing nie tylko z jednej perspektywy, automatycznie zwiększamy szansę każdej ze stron na końcowy sukces. Proste i logiczne. Prawie jak matematyka.

Istotnym faktem jest to, że ponad 50% Polaków korzysta z Internetu i ten wskaźnik rośnie z roku na rok. Jeśli więc Twoja marka nie jest w ogóle obecna w sieci masz spore szanse na to, że codziennie tracisz możliwość dotarcia do ponad 15 milionów swoich potencjalnych klientów. Skoro jednak nikt tego jasno i prosto nie powiedział, to nie ma co narzekać na niektórych marketerów, których percepcja wykracza daleko poza Internet i tym samym nie ma z siecią nic wspólnego. Dlatego popieram przemyślane przedsięwzięcia podejmowane przez część agencji interaktywnych i firm z brany internetowej, które w mniejszym lub większym zakresie edukują rynek.

Zatem: Ucz się marketingu ucz, bo marketing to do sprzedaży klucz, a jak już dostaniesz wiele tych kluczy to zostaniesz w Internecie. Na stałe.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Mówię, co to ma być. Siadamy i robimy. To daje efekty. Wszyscy są happy. Drugiej takiej nie znajdziesz. Kreacja w Eura7.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x