Abanana, Ciekawostki branżowe, Media społecznościowe, Najnowsze, Top 5

Social mediowy fenomen mariażu Jarosława Królewskiego z Wisłą Kraków

Jarosław Królewski – inwestor, naukowiec i przedsiębiorca, prezes zarządu i współtwórca Synerise S.A. Od stycznia 2019 roku jeden z wybawców 13-krotnego mistrza kraju w piłce nożnej – Wisły Kraków SA. Szanowany w świecie biznesu, doceniany przez największych, postanowił współuczestniczyć w akcji ratowania zasłużonego krakowskiego klubu, który stanął na skraju bankructwa i mógł przestać istnieć.

O jego firmie CEO Microsoftu, Satya Nadella, mówi: Potrafią zarejestrować każde zdarzenie w dowolnym kanale komunikacji z klientem, niezależnie od tego, czy korzysta on z aplikacji mobilnej, czy robi zakupy w sklepie stacjonarnym. Wszystkie zdarzenia są gromadzone i przetwarzane w czasie rzeczywistym. Następnie do akcji wkraczają algorytmy sztucznej inteligencji i automatyzacje, co dostarcza zupełnie nowych możliwości i doświadczeń.

Dziś Wisła Kraków zajmuje 8 miejsce w tabeli PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY, gromadząc dziesiątki tysięcy kibiców na trybunach, a Jarosław Królewski jest na ustach wszystkich kibiców Białej Gwiazdy oraz piłki nożnej w Polsce, a także mediów — nie tylko tych sportowych.

Jak zareagowały media społecznościowe na mariaż Królewskiego z Wisłą Kraków? Jak postrzegały i czy dostrzegały go wcześniej? To postanowiła sprawdzić agencja Abanana, która wykorzystała do analizy narzędzie Unamo. Na pierwszy ogień wzięto obecność zdolnego absolwenta Akademii Górniczo-Hutniczej w mass mediach w okresie przed erą pomocy Wiśle Kraków, czyli od 1 stycznia 2018 do 1 stycznia 2019. Oto wyniki:

261 wzmianek, 1807 interakcji, ekwiwalent reklamowy na poziomie około 21 tys. złotych oraz ponad 137 tys. wyświetleń informacji związanych z Królewskim. Ten rezultat nie robi wrażenia. Spójrzmy zatem na okres od 1 stycznia 2019 do 12 września tego samego roku:

Różnica jest ogromna: prawie 40 tys. wzmianek, niemal 237 tys. interakcji, ekwiwalent reklamowy na poziomie ponad 1 mln złotych. Z nazwiskiem Królewski użytkownicy internetu mieli styczność ponad 11,5 mln razy. Owa różnica jeszcze lepiej widoczna jest na poniższym wykresie, gdzie porównano zakres od 1 stycznia 2018 roku do 12 września 2019:

Jak kształtuje się sytuacja z samą marką Synerise? To pokazują następujące tabele:

Okres od 1 stycznia 2018 roku do 1 stycznia 2019 roku to 2049 wzmianek, 9300 interakcji, styczność z marką Synerise na poziomie około 1,2 mln zł i AVE na poziomie ponad 160 tys. zł.

Począwszy od momentu włączenia się Królewskiego w sprawy Wisły, styczność z Synerise wyniosła ponad 4,5 mln, ponad 7 tys. wzmianek, ponad 57 tys. interakcji i ekwiwalent reklamowy na poziomie przekraczającym 440 tys. złotych.

Różnice są znaczące, ale czy może być inaczej, kiedy mówimy o osobie i związanej z nią firmie, która współuczestniczyła w ratowaniu jednego z najbardziej medialnych klubów sportowych w Polsce, na którego temat tylko w ostatnich 12 miesiącach pojawiło się ponad 564 tys. wzmianek?

 

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Specjalista do spraw słowa, który porzucił radiowy mikrofon na rzecz marketingu. Pasjonat muzyki, motoryzacji i kreacji reklamowych, które wciskają w fotel lub bawią do łez. Podczas swojej krótkiej kariery zawodowej miał okazję sprawdzać swoje umiejętności na stanowiskach analitycznych, strategicznych i kreatywnych. W agencji Abanana spełnia się jako młodszy specjalista ds. Public Relations. Brakuje mu asertywności wobec własnych kreacji, dlatego podczas współpracy z firmą Microsoft został jej zagorzałym fanem.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL