Artykuły, Ciekawostki branżowe, Media społecznościowe, Social media, Z przymrużeniem oka

Sprasowany Banan #59

Cześć! Dopisała Wam pogoda podczas długiego weekendu majowego? Naładowaliście baterie? A może Wam czegoś brakowało? Jeśli tak to chyba nawet wiemy czego – Sprasowanego Banana! Też tęskniliśmy, dlatego już śpieszymy z przedstawieniem Wam kolejnej dawki branżowych ciekawostek. O czym dziś wspomnimy? O koronacji w wersji Lego, płatnościach na Twitterze, walce z oszustami na Tinderze, nowej lalce Barbie oraz limitowanej edycji piwa Beck’s. Zapraszamy do lektury!

Koronacyjna wystawa Lego

Nie tylko Zjednoczone Królestwo, ale cały świat, czeka na koronację nowego Króla Karola III, która odbędzie się już jutro o godzinie 11.00 czasu lokalnego.

Z tej okazji w Legoland Windsor stworzono wyjątkową wystawę klocków Lego, która ma uczcić nadchodzące wydarzenie. Stworzone arcydzieło będzie można podziwiać aż do listopada, dlatego, jeśli ktoś z Was będzie w pobliżu, to gorąco zachęcamy, bo wystawa – nawet na wideo – robi wrażenie!

Płatności na Twitterze wracają jak bumerang

Elon Musk – o zgrozo – zapowiedział kolejną nowość na Twitterze w postaci paywalla, który ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. To nic innego jak bramka dostępu, która uzależnia uzyskanie przez użytkownika widoczności treści od podjęcia przez niego określonych działań (czyt. chcesz przeczytać artykuł = musisz zapłacić).

Celem wprowadzenia takiego rozwiązania jest umożliwienie dostępu do różnych tekstów osobom, które rzadko czytają dane źródło. Według Muska, jest to rozwiązanie typu win-win zarówno dla mediów, jak i odbiorców. Zagadką jednak pozostaje, ile z kwoty pobranej od użytkowników zostanie przekazane do kieszeni Twittera, a ile do mediów.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że Elon w przeszłości krytykował takie rozwiązanie, co wypomnieli mu jego krytycy. Cytując kultowy fragment z filmu „Fanatyk” – „I Bardzo, ku#$%, dobrze”.

Dorosłość zaczyna się po… 70-tce

… a tak przynajmniej twierdzi brazylijska filia browaru Beck’s, która do tamtejszych sklepów wprowadziła limitowaną edycję piwa dozwolonego od lat siedemdziesięciu.

Czym zatem różni się limitowana nowość? Piwo 70+ jest bardziej gorzkie niż inne warianty, co ponoć odpowiada zmianom smaku, jakie następują z wiekiem.

– Wraz z nowymi zachowaniami w codziennym życiu dojrzały wiek nabiera nowego znaczenia w społeczeństwie. Kiedyś sformułowanie o dobrym starzeniu się dotyczyło braku zmarszczek i siwych włosów. Dzisiaj dobre starzenie się oznacza możliwość cieszenia się najsmaczniejszymi doświadczeniami w życiu. W tym świetnym piwem – powiedział Rodrigo Barbosa, dyrektor kreatywny agencji Akqa, która stworzyła kampanię.

Czy istnieje szansa, aby „oszukać system” i cieszyć się limitowanym trunkiem przed siedemdziesiątką? Może być o to ciężko, gdyż piwo będzie można kupić tylko na podstawie dowodu osobistego. Czy są tu zatem jacyś 70-latkowie?

Nowa Barbie walczy z piętnowaniem osób z niepełnosprawnościami fizycznymi

Lalka Barbie, której historia sięga 1959 roku, dostępna jest w aż 5 rodzajach sylwetek, 22 odcieniach skóry, 76 fryzurach, 94 kolorach włosów i 13 kolorach oczu. Teraz do tej pokaźnej kolekcji dołącza lalka przedstawiająca osobę z zespołem Downa, która jest częścią kolekcji Mattel Barbie Fashionistas. Ma ona na celu pokazywanie dzieciom bardziej zróżnicowanych typów urody i walkę z piętnowaniem osób z niepełnosprawnościami fizycznymi. Promuje ona różnorodność i ma pomóc dzieciom znaleźć zabawkę, z którą będą się utożsamiać.

Nowy model lalki został opracowany we współpracy z National Down Syndrome Society (NDSS), tak by jej wygląd dokładnie odzwierciedlał osobę z zespołem Downa.

– To wiele znaczy dla społeczności osób z tą chorobą. Mogą one po raz pierwszy bawić się lalką Barbie, która wygląda tak jak oni. Ten model Barbie służy jako przypomnienie, że nigdy nie powinniśmy lekceważyć siły przedstawicielstwa. Jest to ogromny krok naprzód dla integracji i moment, który świętujemy – powiedziała Kandi Pickard, prezeska organizacji zrzeszające osoby z zespołem Downa NDSS.

Nie jest to pierwszy tego typu ruch producenta zabawek, gdyż w ostatnich latach stworzono także Barbie poruszającą się na wózku inwalidzkim, z aparatem słuchowym, protezą kończyny oraz bielactwem.

Nowa metoda weryfikacji na Tinderze

Tinder staje do boju w walce przeciwko oszustom i botom. Dotychczas użytkownicy aplikacji na potrzeby weryfikacji zobowiązani byli jedynie do wykonania selfie, jednak wszystko zmienia najnowsza aktualizacja. Od teraz od użytkowników wymagana będzie weryfikacja tożsamości za pomocą selfie wideo. Na jego podstawie sztuczna inteligencja dokona analizy i stwierdzi, czy wygląd osoby na filmie zgadza się z wizerunkiem na zdjęciu profilowym. 

Wszystko to w imię zapobiegania tworzenia fałszywych kont w aplikacji oraz podszywaniu się pod inne osoby. Ma to także położyć kres problemu w postaci używania nieaktualnych zdjęć.

Jak czytamy w komunikacie Tindera, dotąd blisko 40% korzystających z aplikacji zdecydowało się na potwierdzenie tożsamości poprzez wideo selfie.

To nie koniec nowości, gdyż w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się również możliwość wyświetlania w rekomendacjach tylko użytkowników zweryfikowanych za pomocą nagrania wideo. Oprócz tego randkowicze będą mogli poprosić także swojego potencjalnego partnera o weryfikację zdjęcia przed rozpoczęciem rozmowy.

Nie macie planów na weekend? Łapcie naszą propozycję w postaci wycieczki objazdowej – pierwszy proponowany przez nas przystanek to Anglia (#Lego), następnie kilkanaście godzin lotu do Brazylii po limitowane piwo (propozycja tylko dla czytelników 70+ #Becks). Podróż samolotem można poświęcić chociażby na rozważania dotyczące poczynań Elona Muska. Przy okazji w Anglii lub Brazylii możecie poszukać nowej Barbie, a jeśli się nie uda to może chociaż znajdziecie miłość (jeśli i to się nie powiedzie to zawsze pomóc w tym może Tinder)! Dobrego weekendu i do zobaczenia za tydzień :>

PS. Na zakończenie przypominamy o naszym TikToku! Zachęcamy do odwiedzin!

 

Źródła:

  • https://www.eska.pl/olsztyn/koronacja-krola-karola-iii-w-wersji-lego-wyjatkowa-wystawa-w-legoland-windsor-aa-sW7u-7baD-HyZU.html
  • https://spidersweb.pl/2023/05/twitter-oplaty-za-artykuly.html
  • https://marketingprzykawie.pl/espresso/becks-stworzyl-piwo-70-dostepne-tylko-dla-siedemdziesieciolatkow-i-starszych/
  • https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lalka-barbie-down-gdzie-kupic-cena
  • https://socialpress.pl/2023/04/tinder-walczy-z-oszustami-i-botami-dzieki-nowej-metodzie-weryfikacji-wideo-selfie

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x