Abanana, Ciekawostki branżowe, Instagram, Media społecznościowe, Najnowsze, Nowinki techniczne, Popularne, Reklama, Social media, Technologie

TV Instagram – 60 minut wideo w telefonie

IGTV – 60 minut wideo w telefonie

Oglądanie całych filmów na telefonie – kto by 50 lat temu to sobie wyobrażał? Kto by 20 lat temu sobie wyobrażał, że będzie to wygodne? Dzisiaj niektórzy wciąż temu nie dowierzają i krytykują pomysł Instagramu, który niedawno celebrował przekroczenie progu MILIARDA użytkowników. Z tej właśnie okazji szefowie popularnej aplikacji postanowili udostępnić możliwość publikowania materiałów wideo, trwających nawet GODZINĘ.

Nowość tłumaczono przekształceniami cywilizacyjnymi. Nastolatki oglądają 40% mniej telewizji niż jeszcze 5 lat temu, a w Instagramie zwiększyła się częstotliwość oglądania filmików o 60% tylko w ubiegłym roku.

Być może też jest to forma ofensywy na YouTube, który wraz z innymi platformami wideo zyskuje na popularności i konkuruje z serwisami, umożliwiającymi streaming. Dłuższe materiały również oferuje sam Facebook, który od kilku lat jest właścicielem Instagramu. Kupił go za miliard dolarów, a miliard dolarów przełożył się na miliard użytkowników.

Teraz każdy będzie mógł przesyłać filmy do nowej sekcji IGTV w Instagramie, która wyświetli im  się w pełnoekranowym, wertykalnym (!) formacie, ponieważ w taki sposób ludzie naturalnie trzymają swoje telefony (choć niekoniecznie nagrywają). W sekcji wideo znajdą się treści od osób, które użytkownicy już obserwują na swoim koncie. IGTV to także osobna samodzielna aplikacja mobilna na iOS i Androida, w której filmy wideo będą odtwarzane automatycznie po jej uruchomieniu.

Co do danych ściśle technicznych: maksymalna wielkość nagrania wideo to 3.6GB, pliki będą zapisywane w formacie .MP4 a format zapisywanego obrazu to 9:16.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x