Media społecznościowe, Najnowsze

W trzy dni Kubica w social mediach wygenerował prawie 2,5 mln zł

Stało się. Robert Kubica podpisał umowę z Williamsem i tym samym został podstawowym kierowcą teamu. Brytyjski zespół przekazał tę informację podczas specjalnej konferencji w Abu Zabi. Polak powraca do regularnego ścigania w F1 po ośmioletniej przerwie.

Wieści o powrocie Roberta do F1 krążyły już od kilku dni. Nasilenie informacji nastąpiło 20 listopada. Krakowska agencja Abanana, stosując narzędzie Unamo, wykazała, że w tym czasie w social mediach w Polsce pojawiło się ponad 50 tys. wzmianek o Kubicy. Te wygenerowały ekwiwalent reklamowy na poziomie prawie 2,5 mln zł oraz zostały wyświetlone przez użytkowników Internetu prawie 18 mln razy.

– Nie zapominajmy, że to dopiero początek renesansu Kubicomanii. Gorączka fanów F1 powraca. Analizę przeprowadziliśmy zaledwie kilkanaście godzin po podaniu oficjalnej informacjami, a kilka godzin przed jazdami w Abu Zabi, w których Robert weźmie udział w piątkowy poranek – mówi Maks Michalczak, PR Manager agencji Abanana.  

– Sytuację mamy szczególną. Robert Kubica zapewnia, że wyniki jego badań są doskonałe, ale w podświadomości kibiców Formuły I kłębią się ambiwalentne odczucia. Jeśli pełna dyspozycja Roberta się potwierdzi, a samochód, przygotowany wspólnie z mechanikami z Grove, nie zawiedzie, to liczby, o których mówimy dzisiaj przy okazji marketingowych analiz, będą tylko małym procentem w skali światowego zainteresowania krakowskim kierowcą – kończy Michalczak.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL