Ciekawostki branżowe, Technologie

YouTube udostępnił nowe narzędzie dla twórców

Jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce kanałów komunikacji jest YouTube. Według badań przeprowadzonych przez Mepananel PBI/Gemius z tego serwisu korzysta w naszym kraju aż 20 mln osób. A co istotniejsze, w kwestii nowości na YouTube, z mobilnej aplikacji serwisu korzysta blisko 13,6 mln użytkowników!

To ogromny potencjał, dlatego też YouTube udostępnił właśnie możliwość transmisji na żywo z urządzeń mobilnych. Wielu z Was stwierdzi zapewne, że to żadna nowość, bo podobne rozwiązanie było zastosowane już wcześniej. Owszem, ale w tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic. Do tej pory omawiana opcja była dostępna dla tych, których konta na portalu YouTube posiadają przynajmniej 10 000 subskrypcji, tym razem YouTube nie narzuca takiego ograniczenia swoim Twórcom, czyli YouTuberom.

Dodatkowo daje także możliwość skorzystania z takich opcji jak:
– rozmowa z widzami na czacie na żywo w czasie rzeczywistym;
– zapisywanie filmu na kanale po zakończeniu transmisji;
– powiadomienie użytkowników o kolejnej transmisji;
– narzędzia do zarabiania na reklamach i nie tylko.

Czy to oznacza, że każdy może stać się dzisiaj popularnym YouTuberem? Pokusa jest ogromna, ponieważ w opinii większości jest to praca lekka i przyjemna, a przede wszystkim doskonale płatna.

Nie ma jednak co ukrywać, żeby stać się drugim SA Wardega, którego na co dzień śledzi 3,5 miliona osób, trzeba mieć doskonały pomysł na siebie i treści, które chce się zaprezentować światu, a świat się nimi zainteresuje. Tylko wtedy można marzyć o podobnej liczbie wyświetleń filmów, które łącznie mogą osiągnąć nawet 700 milionów odtworzeń.

Taka liczba upoważni Was do myślenia o dużych pieniądzach z tego tytułu. Średni zarobek YouTubera w Polsce to ponad 9000 złotych miesięcznie…

Czy w związku z tym czeka nas kolejny boom? Zapewne tak, ale to pozwoli na jeszcze większy i szybszy rozwój tego rynku!

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL