Ciekawostki branżowe, Reklama, Spoty reklamowe, Z przymrużeniem oka

Zaczęło się! Samsung vs iPhone

Powiedzenie, że cały świat czeka na nowe modele telefonów Samsunga i iPhona nie jest przesadą. Przez lata właśnie te dwie marki wyznaczają trendy w branży urządzeń mobilnych, nie dziwi więc, że wręcz czyhamy na kolejne technologiczne rozwiązania.

Flagowy model Samsunga – S8 pojawił się w Polsce już 28 kwietnia, flagowy model iPhona – X dopiero w zeszły piątek, podobnie jak w innych krajach świata. Amerykański oddział Samsunga uznał, że to doskonały moment, aby przypomnieć o sobie oraz wbić delikatnie szpilkę swojemu konkurentowi i to właśnie na jego rodzimym rynku.

Wystarczyło kilka kadrów z życia bohaterów reklamy, a zarazem użytkowników Samsunga oraz iPhona. Na czyją korzyść wypadł spot przygotowany przez giganta z Południowej Korei, pewnie nietrudno zgadnąć, ale sposób, w jaki tego dokonano, budzi uśmiech. Zwłaszcza kiedy film oglądają użytkownicy iPhone – tak, tak, częściowo zaliczamy się do tego grona.

W ciągu tylko jednego dnia reklama zanotowała ponad 6 000 000 odsłon na YouTube. Musicie ją zobaczyć…

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL