Ciekawostki branżowe, Najnowsze

Zastosowania automatyzacji i sztucznej inteligencji w marketingu w branży spożywczej

W ostatnich latach automatyzacja i sztuczna inteligencja (AI) zrewolucjonizowały wiele sektorów gospodarki, w tym branżę spożywczą. W marketingu te technologie pozwalają firmom na bardziej efektywne i precyzyjne docieranie do konsumentów, optymalizację procesów oraz zwiększenie konkurencyjności. Poniżej przedstawiamy kluczowe zastosowania automatyzacji i AI w marketingu w branży spożywczej.

Personalizacja doświadczeń klienta

Sztuczna inteligencja umożliwia firmom spożywczym analizę dużych ilości danych klientów, co pozwala na tworzenie spersonalizowanych ofert i komunikatów marketingowych. Dzięki analizie historii zakupów, preferencji i zachowań online, firmy mogą tworzyć indywidualne rekomendacje produktowe. Na przykład supermarkety mogą wysyłać spersonalizowane oferty promocyjne na podstawie wcześniejszych zakupów klientów.

Zobacz webinar, który porusza wybraną przez Ciebie tematykę:

Chatboty i wirtualni asystenci

Chatboty oparte na AI, dostępne 24/7, wspierają obsługę klienta, odpowiadając na pytania dotyczące produktów, dostępności, składników czy promocji. Wirtualni asystenci mogą również pomagać w procesie zakupowym online, sugerując produkty na podstawie preferencji klienta i usprawniając proces zamówień.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x