Nowinki techniczne

Adobe Flex + Adobe AIR = RIA (Rich Internet Applications)

Adobe widząc sukces jaki odniósł Flash Player (94 % komputerów świata ma zainstalowany Flash Player) postanowiła rozwinąć jego możliwości poza tworzenie banerów reklamowych oraz innych dziwadeł wyskakujących na cały ekran i stworzyła środowisko programistyczne Flex 3, a raczej znacząco rozbudowała możliwości pierwszej wersji.

Flex umożliwia deweloperom i programistom budowanie zaawansowanych aplikacji internetowych uruchamianych w oknie przeglądarki oraz dzięki AIR także jako indywidualne aplikacje systemowe. Dzięki technologi flash oraz stylom CSS, możliwe jest tworzenie rozbudowanych (animowanych i kolorowych) interfejsów użytkownika, które przyciągną uwagę i „cieszy oko” ładnym wyglądem i funkcjonalnością. Wiele gotowych komponentów oraz możliwość ich edycji pozwala na nieograniczone możliwości projektowania API. Flex 3 to również nowy język programowania, a w zasadzie dwa. MXML to język opisujący wygląd programu, a ActionScrypt 3 (w pełni obiektowy) pozwala tworzyć zaawansowane klasy i metody.

AIR to platforma, dzięki której możemy uruchamiać nasze projekty w postaci zwykłych programów nie ograniczając się do okna przeglądarki, w dowolnym systemie (na razie dostępna jest wersja beta na system Windows i Mac), dzięki czemu mamy dostęp nie tylko do zasobów internetowych, ale także do tego, co znajduje się na naszym dysku lokalnym. W prosty sposób, dzięki kilku kliknięciom możemy przerobić aplikacje internetowa do postaci systemowej, nie tracąc na wyglądzie oraz użyteczności. AIR podobnie jak Java będzie dostępna na platformie Windows, Linux, i Mac.

Na stronie http://flex.org/showcase/ możecie zobaczyć przykłady użycia Flexa, a na stronie http://labs.adobe.com/technologies/air/samples/ zainstalować ciekawe aplikacje AIR, lecz wcześniej wymagana jest instalacja silnika AIR http://labs.adobe.com/downloads/air.html

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x