Ciekawostki branżowe, Inspirujące Kampanie, Instagram, Kampanie reklamowe, Media społecznościowe, Najnowsze, Nowinki techniczne, Reklama, Social media

AI Knorra doradzi nam jedzenie według instagramowego gustu

Marka Knorr zainicjowała innowacyjną kampanię, której celem jest przekształcenie kanałów Instagrama w spersonalizowane przepisy kulinarne dzięki zaawansowanej platformie rozpoznawania obrazów i uczenia maszynowego.

Kampania „Eat Your Feed” skupia się na narzędziu stworzonym przez agencję kreatywną AnalogFolk. Umożliwia ono użytkownikom odkrywanie spersonalizowanych, odpowiednich do ich stylu życia przepisów na potrawy w jednym naczyniu, sugerowanych w oparciu o materiały, które udostępnili za pomocą mediów społecznościowych.

Philippa Atkinson, starszy menedżer marki Knorr w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wyraża swoje podekscytowanie projektem i podkreśla, że jest to nowatorska koncepcja:  „Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym na świecie poradnikiem kulinarnym opartym na Instagramie – korzystamy z postów naszych konsumentów, by wyświetlać wartościowe i trafne przepisy, które na pewno pokochają i przypomną im o wspaniałych przygodach, jakie przeżyli”.

Zespół AnalogFolk wykorzystał rozpoznawanie wizualne i indywidualne dane obrazów do zbudowania algorytmu sztucznej inteligencji i zmodyfikował go tak, by “rozumiał” posty i dopasowywał je do idealnej receptury. Każde zdjęcie na Instagramie zawiera wiele informacji, w tym opis, dane o czasie i ewentualnie geotagowaną lokalizację, i wszystkie mogą dostarczyć kontekstu dla algorytmu.

W przypadku samego obrazu firma AnalogFolk zastosowała usługę rozpoznawania wizualnego IBM Watson do identyfikowania scen i obiektów na zdjęciu oraz do generowania słów kluczowych, takich jak „natura”, „plaża” i „snowboard”. Te słowa kluczowe, w połączeniu z metadanymi z obrazu, są używane w dostosowanym algorytmie priorytetowania w celu przypisania idealnego przepisu.

Premiera “Eat Yor Feed” połączona zostanie ze specjalnym wydarzeniem z tej okazji, w ramach którego powstanie pierwsza instagramowa restauracja. Agencja PR Knorra, W Communications, 11 kwietnia będzie podawać posiłki ze składnikami odpowiadającymi instagramowym profilom gości.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Webinar lojalnościowy
x