Kampanie reklamowe, Najnowsze

Czy Jerzy Dudek obroni ten strzał?

Piłka nożna to fascynująca dyscyplina sportu, jej fenomen polega na tym, że nikogo nie pozostawia obojętnym. Nawet ci, którzy deklarują całkowity brak zainteresowania, na ogół są zorientowani, co w trawie, a właściwie na murawie piszczy.

Dla większości futbol, niemal od kołyski, jest miłością na całe życie, a mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów to esencja tego, co najatrakcyjniejsze w klubowej piłce – to bowiem królewska rywalizacja prawdziwych tytanów, najlepszych z najlepszych.

W związku z nowym sezonem Ligi Mistrzów Agencja Publicis z Mediolanu przygotowała dla marki Haineken, jednego ze sponsorów tych rozgrywek, specjalną kampanię reklamową, w której wystąpili byli już piłkarze: Ronaldinho, Ruud van Nistelrooy. Oni w rozgrywkach Champions League zapisali się złotymi literami.

W ocenie Publicis i Haineken mecze o puchar Ligi Mistrzów są prawdziwym przebojem. To zawsze nieprzewidywalna historia, którą piszą wysokiej klasy profesjonaliści, pracując na legendę swoją i klubów piłkarskich znanych na całym świecie. Taki spektakl zasługuje, by przeżywać go z przyjaciółmi przy piwie (oczywiście Heineken).

Autorzy kampanii chcieli pokazać, że każda chwila, w każdym meczu, może uwolnić podobne emocje jak wybitny film. Jaki zabieg zastosowano? Wykorzystano konkretny moment z meczu Ligi Mistrzów UEFA i rozszerzono o scenę filmową, aby podkreślić napięcie i dramat.

Jak wyszło? Przekonajcie się sami:

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL