Facebook, Media społecznościowe, Najnowsze, Social media

Facebook Messenger dla dzieci? Już jest!

Facebook uruchomił wczoraj w USA nową wersję Facebook Messenger, która skierowana jest do dzieci w wieku poniżej 13 lat. Facebook Messenger Kids działa niemal identycznie jak pierwowzór, czyli popularna wersja Facebook Messenger.

Różnice są drobne, ale istotne. Przede wszystkim aplikacja dla dzieci została zaprojektowana z myślą o możliwości kontroli rodzicielskiej. Co to oznacza w praktyce? Konto musi zostać skonfigurowane przez rodziców, a dzieci mogą rozmawiać tylko z osobami zaakceptowanymi przez nich. Lista kontaktów zatem podlega weryfikacji. Mogą na niej być krewni korzystający ze zwykłej wersji komunikatora lub starannie dobrani przyjaciele. Lista potencjalnych rozmówców naszej pociechy znajduje się na ekranie głównym aplikacji, podobnie jak informacja o ich dostępności.

Aplikacja zawiera też oczywiście element typowo dziecięcy. Technologia rozszerzonej rzeczywistości Facebooka dodaje użytkownikom programu Facebook Messenger Kids odrobinę magii, mają dostęp do naklejek i masek odpowiednich do wieku. Mogą korzystać z GIF-ów, które także przeszły przez sito cenzury.

Podobnie jak w standardowej wersji komunikatora najmłodsi mogą wysyłać wiadomości tekstowe i zdjęcia oraz kontaktować się z grupą.

Co równie istotne, aplikacja jest wolna od reklam, a dane dzieci nie będą wykorzystywane do celów marketingowych. Aplikacja pozbawiona jest też możliwości robienia zakupów, więc nie ma szans, aby dziecko korzystało z karty kredytowej rodzica i np. kupowało kredyty w grach Messenger.

Czy mimo tych ograniczeń to dobry ruch ze strony Facebooka? No cóż, musimy przyznać, że Facebook skutecznie przygotowuje dzieci do korzystania z pełnowymiarowego serwisu po osiągnięciu pełnoletności. Facebook Kids jest dostępny od wczoraj na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch.

Facebook Messenger Kids jest niewątpliwie ciekawym i przemyślanym rozwiązaniem. Ukłonem w stronę rodziców, którym ułatwia sprawowanie odpowiedzialnej opieki nad dziećmi, i w stronę najmłodszych, którzy, wkraczając w świat standardowego Messengera, zyskują poczucie przekraczania granic, poza którymi czeka na nich dorosłość. Szybko i pewnie stawiają pierwsze kroki, dobrze, że pod nadzorem.

Kiedy aplikacja będzie dostępna w Polsce? Facebook niestety tego nie określił. Facebook Messenger Kids jest zgodny z ustawą Children’s Online Privacy Protection Act.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL