Nowinki techniczne

IE6 – jestem Google i jestem na „NIE”

Wczoraj wieczorem dostałem oficjalnego maila z Google Apps informującego, iż wielkie G oficjalnie zaprzestanie supportowania w swoich aplikacjach przeglądarki Internet Explorer 6 oraz podobnych dziwolągów. Informacja ta pojawiła się pierwszy raz 29 stycznia na oficjalnym blogu Google.

Zmiany są związane z zastosowaniem nowych technologii, które już nie są wspierane przez starsze przeglądarki (min. HTML5 i nowsze wersje JavaScript).

Na pierwszy ogień polecą Google Docs i Google Sites. Już od tego tygodnia w starszych przeglądarkach ma widnieć stosowna informacja tłumacząca zmiany i zachęcająca do aktualizacji oprogramowania. Z dniem 1 Marca „pewne funkcjonalności mają przestać działać prawidłowo” – jak podaje Google. Na kolejny ogień pójdą Google Mail i Google Calendar.

Powinno to znacznie przyspieszyć rozpoczętą jakiś czas temu przez sam Microsoft akcje zachęcającą do upgrade’u IE6, i w niedalekiej przyszłości spowodować ostateczne „wyginięcie” tej przeglądarki.

Ta informacja mnie cieszy. Zlikwiduje to ograniczenia na stosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych w projektach jak i odciąży od prac związanych z przystosowaniem serwisów od IE6, które póki co musimy uwzględniać w standardach.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL