Instagram, Media społecznościowe, Najnowsze, Social media

Instagram testuje nowe rozwiązania. Będzie przełom?

Jak donosi portal The Next Web, Instagram udostępnił właśnie wersję testową swojej aplikacji, w której sprawdza nowe rozwiązania. Testy objęły tylko wybraną grupę użytkowników, co oznacza, że nie ma żadnej pewności, iż weryfikowane kolejne możliwości trafią do finalnej wersji aplikacji. My postanowiliśmy się przyjrzeć najważniejszym innowacjom.

Jakie najciekawsze zmiany nas czekają? Przede wszystkim Instagram chce wprowadzić funkcję „Regram”. Jest to modyfikacja, na którą czeka wielu użytkowników. Obecnie ci, którzy chcą ponownie udostępniać zawartość swojego konta muszą najpierw zapisać obraz lub wideo na swoim urządzeniu, ewentualnie pozostaje im skorzystać z jednej z kilku zewnętrznych aplikacji innych firm. Poniższy zrzut ekranu sugeruje, że wkrótce pojawi się natywna opcja, która zdecydowanie ułatwi życie użytkownikom Instagrama w tym zakresie.

Instagram testuje także rozwiązania, które pozwolą wykorzystać inne aplikacje należące do Facebooka. Tym razem skupiono się na niezwykle popularnym komunikatorze WhatsApp.

Kolejna funkcja, która ma szansę pojawić się w Instagramie, umożliwi zapisanie swoich „Historii” w osobistym archiwum. Zabieg wydaje się być prosty. Adresatami nowości byliby wszyscy, ale szczególnie ci, którzy z pasją dokumentują teraźniejszość, pielęgnują wspomnienia, utrwalają chwilę. Wystarczyłoby wszystko zapisać w jednej aplikacji, co wykluczyłoby konieczność przeszukiwania pamięci w pogoni za wydarzeniami z kilku ostatnich miesięcy lub nawet lat. Kronikarze rodzin, instytucji, stowarzyszeń, związków itp. będą mieli powody do radości.

Czy któraś z testowanych funkcji przypadła Wam do gustu? Nam, z pewnością, Regram!

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL