Ciekawostki branżowe, Inspirujące Kampanie, Kampanie reklamowe, labber.pl - ogólne, Najnowsze, Reklama, Spoty reklamowe

„Jeżdżę Jaaaaaaagiem”

Miłośnicy motoryzacji zapewne kojarzą żartobliwy stereotyp dotyczący kierowców Jaguara. Podobną jeżdżą nimi wyłącznie złe charaktery, które potrafią wykręcić się od wszelkiej odpowiedzialności. O dziwo, z dowcipu korzysta pełnymi garściami marketing firmy.
Blisko dwa lata temu, Tom Hiddleston i plejada brytyjskich aktorów, uczyła nas sztuki bycia czarnym charakterem. Kreacje przygotowane przez agencję Spark44 ukazywały Jaguara F-Type pośród mrocznej atmosfery i osób o „niejasnej ścieżce zawodowej”. Ciekawe pozycjonowanie marki, które…

… kontynuowane jest w najnowszych spotach promujących model E-pace. Groźny ton komunikacji został nieco stonowany i ukierunkowany na damską część klienteli. Seria reklam zachęca do „naginania zasad”, a całość ma żartobliwy wydźwięk. Poniżej udostępniamy playlistę z pięcioma kreacjami.

Podoba nam się szukanie wspólnego języka z klientem na poziomie stylu życia i „niepopularnych zachowań”. Doceniamy również sposób, w jaki osadzony został w historii sam samochód. Marka nie stara nam się wmówić, że musimy go mieć, bo jest najszybszy, najlepszy itp. Itd. na rynku. Powinniśmy go mieć, bo po prostu do nas pasuje. Nie możemy się doczekać kolejnych pomysłów Jaguara na swój „zły” marketing.

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Specjalista do spraw słowa, który porzucił radiowy mikrofon na rzecz marketingu. Pasjonat muzyki, motoryzacji i kreacji reklamowych, które wciskają w fotel lub bawią do łez. Podczas swojej krótkiej kariery zawodowej miał okazję sprawdzać swoje umiejętności na stanowiskach analitycznych, strategicznych i kreatywnych. W agencji Abanana spełnia się jako młodszy specjalista ds. Public Relations. Brakuje mu asertywności wobec własnych kreacji, dlatego podczas współpracy z firmą Microsoft został jej zagorzałym fanem.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL