Nowinki techniczne

Laptop dla Pinokia?

Niedawno Fujitsu zaprezentowało prototyp laptopa przyjaznego środowisku. Japoński koncern wpadł na dość oryginalny pomysł – obudowę komputera wykonano z drewna! Prototyp laptopa jest wynikiem współpracy Fujitsu z Monacca – japońskim teamem designerskim, specjalizującym się w innowacyjnych projektach z wykorzystaniem drewna. Nowatorskie projekty Monacca to między innymi kalkulator i kolekcja toreb wykonane z drewna. Fujitsu to znana marka w branży elektronicznej i informatycznej. Od kilku lat koncern prowadzi badania nad wykorzystywaniem materiałów przyjaznych środowisku w produkcji urządzeń elektronicznych i komputerów.

Obudowa prototypowego laptopa jest wykonana z drewna cedrowego, a jego części z bio – plastiku. Takie rozwiązanie sprawia, że komputer jest przyjazny środowisku zarówno w trakcie eksploatacji, jak i po jej zakończeniu. Drewno cedrowe do produkcji obudowy można pozyskiwać ze specjalnie prowadzonych w tym celu upraw. Bio- plastik produkowany jest wyłącznie z surowców odnawialnych. Prototyp Fujitsu wycofany z eksploatacji rozkłada się bardzo szybko – tradycyjne laptopy potrzebują na to nawet ponad 1000 lat.

Fujitsu przedstawi nowy prototyp podczas światowej wystawy wzornictwa przemysłowego w Mediolanie. Nowy pomysł japońskiego koncernu wydaje się być ciekawą propozycją. Czy wejdzie na rynek? Czy producenci komputerów powinni pójść w kierunku tego typu rozwiązań, czy może zupełnie innych? Jakie będą pecety przyszłości? Zapraszam do dyskusji.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Mówię, co to ma być. Siadamy i robimy. To daje efekty. Wszyscy są happy. Drugiej takiej nie znajdziesz. Kreacja w Eura7.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x