Marketerzy inwestują w efektywność

wtorek, 23 Grudzień 2008, 13:38   |   Opublikowane przez Grzegorz Skuza (Creative Director) w kategorii „Reklama

Największy wpływ na decyzje marketerów ma efektywność proponowanych im rozwiązań. W 2009 roku budżety marketingowe 51% firm działających na rynku globalnym mogą ulec zwiększeniu właśnie ze względu na wzrost inwestycji w najbardziej efektywne kanały promocji. Kto więc na tym zyska?

Marketerzy mają swoich faworytów

Firma StrongMail Systems przeprowadziła ankietę wśród 1000 marketerów z największych światowych firm dotyczącą wielkości i kształtu ich planowanych budżetów marketingowych na 2009 rok. 51% respondentów stwierdziło, że w 2009 będą przeznaczane większe środki na marketing, ze szczególnym naciskiem na najbardziej efektywne formy promocji. W świetle raportu „2009 Marketing Outlook” marketerzy za najskiteczniejsze narzędzia marketingu obecnie uznają pocztę elektroniczną i wyszukiwarki internetowe. 73% z nich zamierza zwiększyć inwestycje w e-mail marketing, a 44% z nich planuje wzrost nakładów na kampanie SEO/SEM.

Reklama wizerunkowa musi być skuteczniejsza

29% marketerów uczestniczących w badaniu „2009 marketing Outlook” może zmniejszyć w 2009 roku środki przeznaczane na prowadzenie kampanii reklamowych. Wynikać to może ze zbyt dużego nacisku na przekaz wizerunkowy kosztem skuteczności sprzedażowej współczesnych reklam. Jest to jednak dość dyskusyjna kwestia. W końcu trudno czekać na sukcesy sprzedażowe, jeśli grupa docelowa w ogóle nie jest zaznajomiona z daną marką. Sądząc po opiniach marketerów można wysnuć wniosek, że przyszłość komunikacji marketingowej stanowią spersonalizowane narzędzia mocno kojarzone z markami, z wyraźnie zaznaczonym akcentem prosprzedażowym. Pytanie tylko co może nimi być?

Oceń artykuł:

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym, lub szukasz agencji od komunikacji marketingowej, skontaktuj się z nami:

inst_150 Łukasz Wołek - CEO / Managing Director
mobile: +48 600 004 680
e-mail:


trackback

Dodaj komentarz

Pola wymagane

bezpłatne porady i nowości
e-marketingowe na twojej skrzynce
e-mail już za 5 minut
loader
Dziękujemy za dodanie e-mailaSprawdź swoją skrzynkę i aktywuj swój adres.
bezpłatne porady i nowości
e-marketingowe na twojej skrzynce
e-mail już za 5 minut
loader
Dziękujemy za dodanie e-mailaSprawdź swoją skrzynkę i aktywuj swój adres.