Nowinki techniczne

Możliwości RIA – Photoshop Express

Adobe wydało webową aplikację Photoshop Express. Jest to aplikacja typu RIA, która daje niesamowite możliwości (jak na online) związane z organizacją i obróbką zdjęć. Co po niektórym – mniej świadomym – może w pewnym stopniu przedstawić jakie są możliwości flasha (a to i tak nie wszystko).

Kilka praktycznych danych o aplikacji:

  • Darmowa :)
  • Dostępne konto po pojemności do 2GB (i podobno rośnie jak w gmailu :) )
  • Możliwość upload wielu plików naraz
  • Tworzenie albumów
  • Obróbka zdjęć (min podstawowe funkcje jak: Exposure, crop, saturation, redeye removal, oraz bardziej ciekawe: distort, sketch, white-balance, …)
  • Podpinianie galerii z aplickacj: picasa, facebook, photobucket
  • Slidshow 3D

Najbardziej podoba mi się slideshow w 3D – nie jest może zbyt praktyczny, za to jak cieszy :).

Od strony technicznej pierwszą rzeczą jaką zauważyłem to niesamowita szybkość działania aplikcji – znam zwykłe strony flashowe, które potrafią pożreć do przeglądarki 200MB ramu. W przypadku tak potężnej aplikacji powiem, że jeszcze nigdy mi się nie przycięła. Oczywiście aplikacja jest jeszcze w wersji beta i już zauważyłem kilka elementów, które można by rozwinąć ale liczę, że adobe mnie miło zaskoczy wersją ostateczną :)

Polecam aplikacje głównie fotografom, którzy myślą a jakiejś galerii online czy portfolio a nie mają pomysłu oraz wszystkim innym, którzy chcą się pochwalić swoimi obrazami.

Na koniec pojawia mi się pytanie, development aplikacji online idzie do przodu w takim tempie, że może za parę lat nie będzie już systemów operacyjnych i programów pod różne OSy. Wystarczy mieć net i przeglądarkę a cała reszta będzie w sieci.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x