Reklama

Raport Social Twist, czyli jak dzieli się sieć

O rewolucji social media napisano już wiele i nie ulega wątpliwości, że w Internecie wiele się dzięki niej zmieniło. Jednak jak pokazuje raport „SocialTwist’s Social Media Sharing Trends 2009” na rewolucyjne zmiany dotyczące sposobów dzielenia się contentem w sieci trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Za to wcale nie trzeba czekać, by zapoznać się z treścią tego raportu. :)

Badanie zostało przeprowadzone przez Social Twist i polegało na analizie 10 milionów wiadomości wysłanych przez Tell-a-Friend za pomocą widgetu. W ten sposób powstał ranking najbardziej preferowanych metod dzielenia się danymi online. Jak się okazało prawie 60% ankietowanych  dzieli się contentem przede wszstkim drogą e-mailową.  Drugie miejsce zajęły komunikatory internetowe (25%) a na trzecim znalazły się serwisy społecznościowe (14%).

Jak więc widać mailing nadal pozostaje ważnym sposobem komunikacji internautów i w konsekwencji nadal zajmuje wysoką pozycję wśród narzędzi marketingowych (tu możesz dowiedzieć się jak bardzo). Należy jednak pamiętać, że rewolucja social media trwa nadal a serwisy społecznościowe rosną w siłę i liczbę użytkowników. Być może już wkrótce okaże się, że to one zajmują pierwsze miejsce w podobnych rankingach.

Jak myślicie? Macie jakieś przeczucia, prognozy czy tajne informacje? Wszystkie są mile widziane w komentarzach.

PS Miejmy nadzieję, że rewolucja social media nie pożre własnych dzieci. :)

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL